Bantam B, Divisions, Pembroke Regional, Eastern Region, 2018-2019, Canadian Regionals (International Silver Stick)
Our Tournaments
Login
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Canadian Regionals
Canadian Regionals
Pembroke Regional Menu
Home
General Information
General Information
INFO
FAQ'S
DATES
RULES
HOTELS
CITY MAP
Registration
Participating Teams
Schedules / Divisions
Schedules 2018
Novice C, Atom B, C
Peewee AA, B, C
Bantam AA B, C
Midget Schedule
Divisions 2018
Atom B, C Novice C Grouping
Peewee AA,B,C Grouping
Bantam AA, B, C Grouping
Midget AA, B, C Novice B Grouping
Results
Full Schedule
Past Winners
Novice
Atom
Peewee
Bantam
Midget
Photo Galleries
2018 Action Shots
2018 Regional Champions
2018 Regional Finalists
2018 Regional Banners
Top Midget B Goalies
Staff
50 / 50 Results
Scholarships
Scholarships
Category Home
Tournament Websites
Brampton Regional
Georgina Regional
Midland, ON Regional
New Tecumseth (TNT) Regional
Wasaga Beach Regional
Whitby Regional
Haliburton/Minden Regional
Northumberland Regional
Pembroke Regional
Vaughan Regional
Aylmer Regional
Ayr Regional
Niagara Regional
Pelham Regional
Stratford Regional
Woodstock Regional
Sudbury Regional
Collingwood Regional
Kincardine Regional
Owen Sound Regional
Wingham Regional
Alvinston Regional
Chatham Regional
Lambton Shores Regional
Lucknow Regional
Parkhill Regional
Petrolia Regional
South Huron Regional
Watford Regional
Calgary Regional
Canadian Regionals
Category Home
Team Websites
Brampton Regional
Georgina Regional
Midland, ON Regional
New Tecumseth (TNT) Regional
Wasaga Beach Regional
Whitby Regional
Haliburton/Minden Regional
Northumberland Regional
Pembroke Regional
Vaughan Regional
Aylmer Regional
Ayr Regional
Niagara Regional
Pelham Regional
Stratford Regional
Woodstock Regional
Sudbury Regional
Collingwood Regional
Kincardine Regional
Owen Sound Regional
Wingham Regional
Alvinston Regional
Chatham Regional
Lambton Shores Regional
Lucknow Regional
Parkhill Regional
Petrolia Regional
South Huron Regional
Watford Regional
Calgary Regional
×
Tournament Groups
Novice Tier 1
Atom B
Atom C
Peewee AA
Peewee B
Peewee C
Bantam AA
Bantam B
Bantam C
Midget AA
Midget B
Midget C
Bantam B
Bantam B1
Details
Team
W
L
T
Pts
GF
GA
Diff
GF %
Game 1
Game 2
Game 3
Kemptville Panthers
3
0
0
6
11
5
+6
0.688
3-4 (W)
3-2 (W)
4-0 (W)
South Dundas Lions
1
1
1
3
10
7
+3
0.588
2-2 (T)
3-2 (L)
6-2 (W)
Highland Storm
1
1
1
3
7
6
+1
0.538
3-4 (L)
0-2 (W)
2-2 (T)
Pembroke Kings
0
1
2
2
6
8
-2
0.429
2-2 (T)
2-4 (L)
2-2 (T)
Gananoque Islanders
1
2
0
2
6
9
-3
0.400
1-4 (W)
0-2 (L)
6-2 (L)
Ennismore Eagles
1
2
0
2
5
10
-5
0.333
1-4 (L)
2-4 (W)
4-0 (L)
Bantam B2
Details
Team
W
L
T
Pts
GF
GA
Diff
GF %
Game 1
Game 2
Game 3
Smiths Falls Bears
3
0
0
6
8
3
+5
0.727
3-2 (W)
1-3 (W)
0-2 (W)
Osgoode Richmond Romans
2
1
0
4
14
8
+6
0.636
3-2 (L)
3-4 (W)
8-2 (W)
Arnprior Packers
2
1
0
4
8
3
+5
0.727
0-6 (W)
2-1 (W)
0-2 (L)
Petawawa Patriots
1
2
0
2
14
6
+8
0.700
10-0 (W)
3-4 (L)
2-1 (L)
Newcastle Stars
1
2
0
2
6
16
-10
0.273
10-0 (L)
3-5 (W)
1-3 (L)
South Grenville Rangers
0
3
0
0
5
19
-14
0.208
0-6 (L)
3-5 (L)
8-2 (L)
Bantam B3
Details
Team
W
L
T
Pts
GF
GA
Diff
GF %
Game 1
Game 2
Game 3
Clarence-Rockland Crush
3
0
0
6
10
5
+5
0.667
4-1 (W)
2-3 (W)
2-3 (W)
Brockville Jr. Braves
2
1
0
4
12
4
+8
0.750
0-4 (W)
6-1 (W)
2-3 (L)
Mississippi Thunder Kings
2
1
0
4
15
6
+9
0.714
2-8 (W)
2-3 (L)
1-5 (W)
NGS Braves
2
1
0
4
11
5
+6
0.688
4-1 (L)
4-0 (W)
6-1 (W)
Bancroft Jets
0
3
0
0
4
20
-16
0.167
2-8 (L)
6-1 (L)
6-1 (L)
Renfrew Timberwolves
0
3
0
0
1
13
-12
0.071
0-4 (L)
4-0 (L)
1-5 (L)
Bantam B Quarter Final
Details
Sun, Nov 25
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Mississippi Thunder Kings
W
@ Kemptville Panthers
46
Pembroke & Area Community Center
1-0
Game Details
Venue Info
10:00 AM
NGS Braves
W
@ Smiths Falls Bears
47
Pembroke Memorial Center
2-0
Game Details
Venue Info
11:10 AM
Arnprior Packers
W
@ Brockville Jr. Braves
48
Pembroke & Area Community Center
2-1
Game Details
Venue Info
11:10 AM
South Dundas Lions
@ Clarence-Rockland Crush
W
49
Pembroke Memorial Center
1-4
Bantam B Semi Final
Details
Sun, Nov 25
Game Details
Venue Info
2:40 PM
Mississippi Thunder Kings
@ Arnprior Packers
W
54
Pembroke & Area Community Center
2-5
Game Details
Venue Info
2:40 PM
NGS Braves
W
@ Clarence-Rockland Crush
55
Pembroke Memorial Center
3-1
Bantam B Final
Details
Sun, Nov 25
Game Details
Venue Info
6:10 PM
NGS Braves
W
@ Arnprior Packers
58
Pembroke & Area Community Center
2-1
Full Schedule
Nov 23, 2018
11 games
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Bantam B2
South Grenville Rangers
@ Arnprior Packers
W
01
Pembroke Memorial Center
0-6
Game Details
Venue Info
11:00 AM
Bantam B3
Renfrew Timberwolves
@ Brockville Jr. Braves
W
02
Pembroke & Area Community Center
0-4
Game Details
Venue Info
12:20 PM
Bantam B2
Petawawa Patriots
W
@ Newcastle Stars
05
Pembroke Memorial Center
10-0
Game Details
Venue Info
1:20 PM
Bantam B3
Bancroft Jets
@ Mississippi Thunder Kings
W
06
Pembroke & Area Community Center
2-8
Game Details
Venue Info
2:40 PM
Bantam B1
Ennismore Eagles
@ Gananoque Islanders
W
09
Pembroke Memorial Center
1-4
Game Details
Venue Info
3:50 PM
Bantam B2
Smiths Falls Bears
W
@ Osgoode Richmond Romans
11
Pembroke Memorial Center
3-2
Game Details
Venue Info
4:50 PM
Bantam B3
Clarence-Rockland Crush
W
@ NGS Braves
12
Pembroke & Area Community Center
4-1
Game Details
Venue Info
6:00 PM
Bantam B2
South Grenville Rangers
@ Newcastle Stars
W
14
Pembroke & Area Community Center
3-5
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Bantam B1
South Dundas Lions
@ Pembroke Kings
13
Pembroke Memorial Center
2-2
Game Details
Venue Info
7:20 PM
Bantam B1
Highland Storm
@ Kemptville Panthers
W
17
Pembroke Memorial Center
3-4
Game Details
Venue Info
9:40 PM
Bantam B2
Petawawa Patriots
@ Osgoode Richmond Romans
W
21
Pembroke Memorial Center
3-4
Nov 24, 2018
16 games
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Bantam B1
Pembroke Kings
@ Ennismore Eagles
W
22
Pembroke & Area Community Center
2-4
Game Details
Venue Info
8:00 AM
Bantam B3
Mississippi Thunder Kings
@ Clarence-Rockland Crush
W
23
Pembroke Memorial Center
2-3
Game Details
Venue Info
9:10 AM
Bantam B3
Brockville Jr. Braves
W
@ Bancroft Jets
25
Pembroke Memorial Center
6-1
Game Details
Venue Info
10:20 AM
Bantam B1
Kemptville Panthers
W
@ South Dundas Lions
26
Pembroke & Area Community Center
3-2
Game Details
Venue Info
10:20 AM
Bantam B3
NGS Braves
W
@ Renfrew Timberwolves
27
Pembroke Memorial Center
4-0
Game Details
Venue Info
11:30 AM
Bantam B1
Gananoque Islanders
@ Highland Storm
W
28
Pembroke & Area Community Center
0-2
Game Details
Venue Info
1:50 PM
Bantam B2
Newcastle Stars
@ Smiths Falls Bears
W
32
Pembroke & Area Community Center
1-3
Game Details
Venue Info
3:00 PM
Bantam B2
Osgoode Richmond Romans
W
@ South Grenville Rangers
34
Pembroke & Area Community Center
8-2
Game Details
Venue Info
4:10 PM
Bantam B2
Arnprior Packers
W
@ Petawawa Patriots
36
Pembroke & Area Community Center
2-1
Game Details
Venue Info
4:10 PM
Bantam B1
Highland Storm
@ Pembroke Kings
37
Pembroke Memorial Center
2-2
Game Details
Venue Info
5:20 PM
Bantam B3
Renfrew Timberwolves
@ Mississippi Thunder Kings
W
38
Pembroke & Area Community Center
1-5
Game Details
Venue Info
5:20 PM
Bantam B3
Brockville Jr. Braves
@ Clarence-Rockland Crush
W
39
Pembroke Memorial Center
2-3
Game Details
Venue Info
6:30 PM
Bantam B3
NGS Braves
W
@ Bancroft Jets
41
Pembroke Memorial Center
6-1
Game Details
Venue Info
7:40 PM
Bantam B1
Kemptville Panthers
W
@ Ennismore Eagles
43
Pembroke Memorial Center
4-0
Game Details
Venue Info
8:50 PM
Bantam B1
South Dundas Lions
W
@ Gananoque Islanders
44
Pembroke & Area Community Center
6-2
Game Details
Venue Info
8:50 PM
Bantam B2
Arnprior Packers
@ Smiths Falls Bears
W
45
Pembroke Memorial Center
0-2
Nov 25, 2018
7 games
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Bantam B Quarter Final
Mississippi Thunder Kings
W
@ Kemptville Panthers
46
Pembroke & Area Community Center
1-0
Game Details
Venue Info
10:00 AM
Bantam B Quarter Final
NGS Braves
W
@ Smiths Falls Bears
47
Pembroke Memorial Center
2-0
Game Details
Venue Info
11:10 AM
Bantam B Quarter Final
Arnprior Packers
W
@ Brockville Jr. Braves
48
Pembroke & Area Community Center
2-1
Game Details
Venue Info
11:10 AM
Bantam B Quarter Final
South Dundas Lions
@ Clarence-Rockland Crush
W
49
Pembroke Memorial Center
1-4
Game Details
Venue Info
2:40 PM
Bantam B Semi Final
Mississippi Thunder Kings
@ Arnprior Packers
W
54
Pembroke & Area Community Center
2-5
Game Details
Venue Info
2:40 PM
Bantam B Semi Final
NGS Braves
W
@ Clarence-Rockland Crush
55
Pembroke Memorial Center
3-1
Game Details
Venue Info
6:10 PM
Bantam B Final
NGS Braves
W
@ Arnprior Packers
58
Pembroke & Area Community Center
2-1
Venue(s) In This Schedule
PACC
- Pembroke & Area Community Center, 40 Bennett St, Pembroke, ON
PMC
- Pembroke Memorial Center, Pembroke, ON
Our Sponsors
Dave Minns Insurance