Bantam, Divisions, 2018-19 Kincardine Regional (International Silver Stick)

PrintDivision Details
Select Another Group:
Bantam
  • Standings
    TeamGame 1Game 2Game 3Game 4Game 5GFGAPtsGF %
    Kincardine4-1 (W)2-4 (W)0-2 (W)0-4 (W)0-1 (W)153100.833
    Tavistock3-5 (W)2-4 (L)2-5 (W)7-4 (W)0-1 (L)191460.576
    South Huron2-6 (W)7-1 (W)1-7 (W)7-4 (L)X241160.686
    Shelburne1-2 (W)3-1 (W)4-0 (L)XX5640.455
    Hanover1-1 (T)1-2 (L)4-0 (W)0-4 (L)X6730.462
    BCH2-6 (L)0-4 (W)2-5 (L)XX81120.421
    Listowel7-1 (L)0-4 (L)4-0 (W)1-7 (L)X61820.250
    Saugeen Shores Storm1-1 (T)3-1 (L)0-2 (L)XX2610.250
    Twin Center4-1 (L)3-5 (L)4-0 (L)XX41300.235
  • Standings
    TeamGame 1Game 2Game 3Game 4Game 5GFGAPtsGF %
    West Grey0-8 (W)3-3 (T)1-2 (W)0-5 (W)1-3 (W)21590.808
    Shallow Lake0-6 (W)5-3 (W)1-3 (W)2-4 (W)1-3 (L)19980.679
    South Bruce7-1 (W)2-2 (T)2-1 (W)0-5 (L)X11950.550
    Hagersville5-3 (L)7-1 (W)2-6 (W)2-4 (L)X181240.600
    Wingham2-3 (W)2-3 (L)2-3 (W)XX8740.533
    Delhi2-3 (W)2-2 (T)1-2 (L)XX6630.500
    Huron Bruce2-3 (L)7-1 (L)3-3 (T)XX61310.316
    TCDMHA2-2 (T)1-3 (L)2-6 (L)XX51110.313
    Drayton0-6 (L)2-2 (T)7-1 (L)XX31510.167
    Blyth/Brussels0-8 (L)2-3 (L)2-1 (L)XX31300.188
Group Schedule & Results
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Thursday, December 27, 2018
Bantam BB19:00 AMDAV Saugeen Shores Storm1-1Hanover
Bantam BB210:10 AMDAV Kincardine 4-1Twin Center
Bantam BB311:20 AMDAV BCH 2-6South Huron
Bantam BB412:30 PMDAV Hanover 1-2Shelburne
Bantam BB51:45 PMDAV Twin Center 3-5Tavistock
Bantam BB62:55 PMDAV South Huron 7-1Listowel
Bantam CB74:05 PMDAV Drayton 0-6Shallow Lake
Bantam BB85:15 PMDAV Shelburne 3-1Saugeen Shores Storm
Bantam CB106:30 PMRIP Huron Bruce 2-3Wingham
Bantam BB96:30 PMDAV Tavistock 2-4Kincardine
Bantam BB117:40 PMDAV Listowel 0-4BCH
Friday, December 28, 2018
Bantam CB129:00 AMDAV South Bruce 7-1Huron Bruce
Bantam CB1310:10 AMDAV Blyth/Brussels 0-8West Grey
Bantam CB1411:20 AMDAV Wingham 2-3Delhi
Bantam CB1512:30 PMDAV Shallow Lake 5-3Hagersville
Bantam CB161:45 PMDAV Drayton 2-2TCDMHA
Bantam CB172:55 PMDAV Huron Bruce 3-3West Grey
Bantam CB184:05 PMDAV Delhi 2-2South Bruce
Bantam CB195:15 PMDAV Blyth/Brussels 2-3Wingham
Bantam CB206:30 PMDAV TCDMHA 1-3Shallow Lake
Bantam CB217:40 PMDAV Hagersville 7-1Drayton
Saturday, December 29, 2018
Bantam CB229:00 AMDAV TCDMHA 2-6Hagersville
Bantam BB2310:10 AMDAV Listowel 4-0Twin Center
Bantam CB2411:20 AMDAV Delhi 1-2West Grey
Bantam CB2512:30 PMDAV South Bruce 2-1Blyth/Brussels
Bantam BB261:15 PMRIP Saugeen Shores Storm0-2Kincardine
Bantam BB271:45 PMDAV Listowel 1-7South Huron
Bantam BB281:45 PMTIV Hanover 4-0Shelburne
Bantam BB293:00 PMDAV BCH 2-5Tavistock
Bantam CB304:15 PMDAV South Bruce 0-5West Grey
Bantam CB315:30 PMDAV Hagersville 2-4Shallow Lake
Bantam BB326:45 PMDAV Hanover 0-4Kincardine
Bantam BB338:00 PMDAV Tavistock 7-4South Huron
Sunday, December 30, 2018
Bantam CB343:00 PMDAV Shallow Lake 1-3West Grey
Bantam BB354:45 PMDAV Tavistock 0-1Kincardine
Venue(s) In This Schedule
  • RIP - Ripely Huron Cimmunity Centre and Arena, 17 Queen Street, Ripley, ON
  • DAV - The Davidson Centre, 601 Durham St., Kincardine, ON
  • TIV - Tiverton Sports Arena, McLaren Street, Tiverton, ON

Click a team name to view that team's schedule.
Printed from silverstick.org on Wednesday, January 23, 2019 at 11:56 AM