Forest Finals, 2023-2024, Final (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
Forest Finals
Forest Finals Menu
Tournament Home
General Information
Accomodations
Emergency Information
Frequently Asked Questions
Links
Maps & Facilities
Past Champions
U11 10U B
U11 10U C
U13 12U B
U13 12U C
U15 14U B
U15 14U C
U18 16U B
U18 16U C
Rules
Social Media
Trophy Sponosrs
Volunteers
Tournament News
Silver Stick Apparel
Register
Contact Us
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Boys Finals
Seasons
2023-2024
Forest Finals
Sitemap
Tournament Groups
Jan 5-7 Divisions
U15B 14U (2009)
U15C 14U (2009)
U18B 16U (2006)
U18C 16U (2006)
Jan 19-21 Divisions
U11B 10U (2013)
U11C 10U (2013)
U13B 12U (2011)
U13C 12U (2011)
Venues
Tournament Venues
The Shores Recreation Centre, Forest
46 games
7883 Amtelecom Parkway, Forest, ON
Map
519-786-5371
Fri, Jan 05
Game Details
8:00 AM
U15C 14U (2009)
Pool A
U15C 14U (2009)
St Thomas Stars (Watford Regional Finalist)
W
@ Cobden Muskrat Voyageurs (Pembroke Regional Champion)
1
5-2
Game Details
9:20 AM
U15B 14U (2009)
Pool A
U15B 14U (2009)
Lambton Shores Predators (Host)
W
@ Denver Arapahoe A Maize (Westminster, CO Regional)
1
7-1
Game Details
10:40 AM
U18B 16U (2006)
Pool A
U18B 16U (2006)
Lambton Shores Predators (Host)
@ Mitchell Meteors (Wingham Regional Champion)
W
1
1-3
Game Details
12:00 PM
U18C 16U (2006)
Pool A
U18C 16U (2006)
Lucan Irish (Petrolia Regional Finalists)
@ Douro Dukes (Pembroke Regional Champions)
W
1
1-4
Game Details
1:20 PM
U15C 14U (2009)
Pool A
U15C 14U (2009)
Cobden Muskrat Voyageurs (Pembroke Regional Champion)
@ Haliburton Highland Storm (Wasaga Beach Regional Champion)
W
4
0-7
Game Details
2:40 PM
U15B 14U (2009)
Pool A
U15B 14U (2009)
Denver Arapahoe A Maize (Westminster, CO Regional)
@ Kincardine Kinucks (Kincardine Regional Champion)
W
4
1-8
Game Details
4:00 PM
U18B 16U (2006)
Pool A
U18B 16U (2006)
Mitchell Meteors (Wingham Regional Champion)
W
@ Mooretown Flags (Petrolia Regional Finalists)
4
2-0
Game Details
5:20 PM
U18C 16U (2006)
Pool A
U18C 16U (2006)
Douro Dukes (Pembroke Regional Champions)
W
@ Arran Elderslie Ice Dogs (Wingham Regional Finalists)
4
8-2
Game Details
7:45 PM
U18B 16U (2006)
Pool A
U18B 16U (2006)
Niagara on the Lake Wolves (Midland Regional Champions)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
6
2-6
Sat, Jan 06
Game Details
8:00 AM
U18C 16U (2006)
Pool A
U18C 16U (2006)
Shelburne Wolves (Wasaga Beach Regional Champion)
W
@ East Lambton Eagles (Petrolia Regional Champion)
7
3-2
Game Details
9:20 AM
U18B 16U (2006)
Pool A
U18B 16U (2006)
Niagara on the Lake Wolves (Midland Regional Champions)
W
@ Metcalfe Castor River Canucks (Pembroke Regional Champions)
7
1-0
Game Details
10:40 AM
U15B 14U (2009)
Pool A
U15B 14U (2009)
Parry Sound Shamrocks (Midland Regional Champion)
@ South Huron Sabres (Watford Regional Champion)
W
7
1-5
Game Details
12:00 PM
U15C 14U (2009)
Pool A
U15C 14U (2009)
Kent Cobras (Chatham Regional Champion)
@ East Lambton Eagles (Watford Regional Champion)
W
7
1-5
Game Details
1:20 PM
U18C 16U (2006)
Pool A
U18C 16U (2006)
Huron- Bruce Blizzard (Wingham Regional Champion)
@ Lucan Irish (Petrolia Regional Finalists)
W
10
0-4
Game Details
2:40 PM
U18B 16U (2006)
Pool A
U18B 16U (2006)
Petrolia Oilers (Petrolia Regional Champion)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
10
1-2
Game Details
4:00 PM
U15B 14U (2009)
Pool A
U15B 14U (2009)
Leitrim Hawks (Pembroke Regional Champions)
W
@ Lambton Shores Predators (Host)
10
6-0
Game Details
5:20 PM
U15C 14U (2009)
Pool A
U15C 14U (2009)
Huron-Bruce Blizzard (Kincardine Regional Champion)
W
@ St Thomas Stars (Watford Regional Finalist)
10
2-1
Sun, Jan 07
Game Details
8:00 AM
U15C 14U (2009)
Semi Finals
U15C 14U (2009)
Huron-Bruce Blizzard (Kincardine Regional Champion)
W
@ Haliburton Highland Storm (Wasaga Beach Regional Champion)
Semi Final
4-3
Game Details
9:30 AM
U15B 14U (2009)
Semi Finals
U15B 14U (2009)
Kincardine Kinucks (Kincardine Regional Champion)
@ South Huron Sabres (Watford Regional Champion)
W
Semi Final
1-6
Game Details
11:00 AM
U15C 14U (2009)
Championships
U15C 14U (2009)
Huron-Bruce Blizzard (Kincardine Regional Champion)
@ East Lambton Eagles (Watford Regional Champion)
W
Final
1-5
Game Details
12:45 PM
U15B 14U (2009)
Championships
U15B 14U (2009)
South Huron Sabres (Watford Regional Champion)
@ Leitrim Hawks (Pembroke Regional Champions)
W
Final
4-5
Game Details
2:30 PM
U18B 16U (2006)
Championships
U18B 16U (2006)
Metcalfe Castor River Canucks (Pembroke Regional Champions)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
Final
0-3
Game Details
4:15 PM
U18C 16U (2006)
Championships
U18C 16U (2006)
Lucan Irish (Petrolia Regional Finalists)
@ Douro Dukes (Pembroke Regional Champions)
W
Final
0-3
Fri, Jan 19
Game Details
8:00 AM
U11C 10U (2013)
Pool A
U11C 10U (2013)
South Oxford Storm (Chatham Regional Champion)
W
@ Campbellford Colts (Pembroke Regional Champions)
1
3-1
Game Details
9:10 AM
U11B 10U (2013)
Pool A
U11B 10U (2013)
Lambton Shores Predators (Host)
W
@ Ennismore Eagles (Pembroke Regional Champion)
1
4-2
Game Details
10:20 AM
U13B 12U (2011)
Pool A
U13B 12U (2011)
Lambton Shores Predators (Host)
@ Cumberland Grads (Pembroke Regional Champion)
W
1
1-3
Game Details
11:30 AM
U13C 12U (2011)
Pool A
U13C 12U (2011)
West Niagara Flying Aces (Chatham Regional Champions)
W
@ Dresden Jr Kings (Watford Regional Champion)
1
4-3
Game Details
12:40 PM
U11C 10U (2013)
Pool A
U11C 10U (2013)
Campbellford Colts (Pembroke Regional Champions)
@ Wasaga Stars (Wasaga Beach Regional Champion)
W
4
2-5
Game Details
1:50 PM
U11B 10U (2013)
Pool A
U11B 10U (2013)
Ennismore Eagles (Pembroke Regional Champion)
@ Ilderton Jets Alvinston Regional Champion
W
4
3-4
Game Details
3:00 PM
U13B 12U (2011)
Pool A
U13B 12U (2011)
Cumberland Grads (Pembroke Regional Champion)
W
@ South Huron Sabres (Watford Regional Champion)
4
3-1
Game Details
4:10 PM
U13C 12U (2011)
Pool A
U13C 12U (2011)
Columbus Blue Jackets (Fort Wayne Regional)
@ West Niagara Flying Aces (Chatham Regional Champions)
W
4
3-4
Game Details
6:30 PM
U13B 12U (2011)
Pool A
U13B 12U (2011)
Lindsay Muskies (Midland Regional Champion)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
6
2-3
Sat, Jan 20
Game Details
8:00 AM
U13C 12U (2011)
Pool A
U13C 12U (2011)
Columbus Blue Jackets (Fort Wayne Regional)
@ Frontenac Flyers (Pembroke Regional Champion)
W
7
2-5
Game Details
9:10 AM
U13B 12U (2011)
Pool A
U13B 12U (2011)
Lindsay Muskies (Midland Regional Champion)
W
@ Fremont Flyers (Westminster CO Regional)
7
5-1
Game Details
10:20 AM
U11B 10U (2013)
Pool A
U11B 10U (2013)
East Elgin Attack (Midland Regional Champion)
W
@ Montgomery Ice Devils (Columbia, MD Regional)
7
6-1
Game Details
11:30 AM
U11C 10U (2013)
Pool A
U11C 10U (2013)
Parma Flyers (Fort Wayne IN Regional)
@ Dresden Jr. Kings (Alvinston Regional Champion)
W
7
2-9
Game Details
12:40 PM
U13C 12U (2011)
Pool A
U13C 12U (2011)
Arran-Elderslie Ice Dogs (Kincardine Regional Champion)
W
@ West Niagara Flying Aces (Chatham Regional Champions)
10
4-2
Game Details
1:50 PM
U13B 12U (2011)
Pool A
U13B 12U (2011)
Walkerton Capitals (Kincardine Regional Champion)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
10
0-1
Game Details
3:00 PM
U11B 10U (2013)
Pool A
U11B 10U (2013)
Saugeen Shores Storm (Wingham Regional Champion)
@ Lambton Shores Predators (Host)
W
10
1-2
Game Details
4:10 PM
U11C 10U (2013)
Pool A
U11C 10U (2013)
Walkerton Capitals (Wingham Regional Champion)
W
@ South Oxford Storm (Chatham Regional Champion)
10
3-0
Sun, Jan 21
Game Details
8:15 AM
U11C 10U (2013)
Semi Finals
U11C 10U (2013)
Walkerton Capitals (Wingham Regional Champion)
W
@ Wasaga Stars (Wasaga Beach Regional Champion)
Semi Final
4-0
Game Details
9:30 AM
U11B 10U (2013)
Semi Finals
U11B 10U (2013)
Lambton Shores Predators (Host)
@ Ilderton Jets Alvinston Regional Champion
W
Semi Final
0-2
Game Details
11:00 AM
U11C 10U (2013)
Championships
U11C 10U (2013)
Walkerton Capitals (Wingham Regional Champion)
W
@ Dresden Jr. Kings (Alvinston Regional Champion)
Final
4-0
Game Details
12:30 PM
U11B 10U (2013)
Championships
U11B 10U (2013)
Ilderton Jets Alvinston Regional Champion
W
@ East Elgin Attack (Midland Regional Champion)
Final
3-2
Game Details
2:00 PM
U13C 12U (2011)
Championships
U13C 12U (2011)
Arran-Elderslie Ice Dogs (Kincardine Regional Champion)
@ Haliburton Highland Storm (Wasaga Beach Regional)
W
Final
0-4
Game Details
3:30 PM
U13B 12U (2011)
Championships
U13B 12U (2011)
Cumberland Grads (Pembroke Regional Champion)
W
@ Walkerton Capitals (Kincardine Regional Champion)
Final
2-1
Other Venues
The Legacy Recreation Centre, Thedford
519-296-4878
36 games
16 Allen Street, Thedford, ON
Map
Warwick Township Arena
519-876-2808
30 games
61 Centennial Avenue, Watford, ON
Map