Tournament Calendar, 2019-20 West Chester Regional, 2019-2020 (International Silver Stick)

Attention: You are viewing a tournament outside of the current season. Click here to view tournaments in the current season.
PrintTournament Calendar
<< PrevNov 24, 2019-Dec 14, 2019
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
10UA Round Robin
(5-0)
9:30 AM
Grundy Senators
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [1]
10UA Round Robin
(1-3)
9:45 AM
Flyers Youth
@ Valley Forge Colonials
ILQR [2]
10UAA Round Robin
(2-1)
9:45 AM
Hollydell Hurricanes
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [1]
10UAA Round Robin
(7-1)
10:30 AM
Flyers Youth
@ Delaware Ducks
ILQR [2]
10UA Round Robin
(1-3)
11:00 AM
Red Bank Generals (White)
@ Philadelphia Blazers
ILQR [3]
10UA Round Robin
(7-0)
11:15 AM
Pelham Penguins
@ Delaware Ducks
ILQR [4]
10UAA Round Robin
(2-3)
11:15 AM
Red Bank Generals
@ Delco Phantoms
ILQR [3]
10UAA Round Robin
(1-7)
12:00 PM
PAL Blue Knights
@ Team Genesis
ILQR [4]
12UAA Round Robin
(1-4)
12:30 PM
Delco Phantoms
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [1]
12UAA Round Robin
(1-3)
1:30 PM
Red Bank Generals
@ Wintersport Royals
ILQR [2]
12UA Round Robin
(4-3)
2:00 PM
NJ Avalanche
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [1]
12UA Round Robin
(2-5)
3:15 PM
Junior Islanders
@ Team Genesis (Rush)
ILQR [2]
12UA Round Robin
(1-4)
3:30 PM
Red Bank Generals (Black)
@ St. Lawrence Steel
ILQR [3]
10UA Round Robin
(3-0)
4:45 PM
West Chester Team Philadelphia
@ Red Bank Generals (White)
ILQR [5]
10UA Round Robin
(0-6)
4:45 PM
Delaware Ducks
@ Philadelphia Blazers
ILQR [6]
10UA Round Robin
(1-2)
5:00 PM
Valley Forge Colonials
@ Pelham Penguins
ILQR [7]
10UA Round Robin
(0-8)
6:00 PM
Flyers Youth
@ Grundy Senators
ILQR [8]
10UAA Round Robin
(5-3)
6:15 PM
Delco Phantoms
@ Flyers Youth
ILQR [6]
10UAA Round Robin
(0-11)
6:15 PM
Delaware Ducks
@ Hollydell Hurricanes
ILQR [5]
10UAA Round Robin
(4-3)
6:30 PM
West Chester Team Philadelphia
@ PAL Blue Knights
ILQR [7]
10UAA Round Robin
(1-5)
7:30 PM
Team Genesis
@ Red Bank Generals
ILQR [8]
12UAA Round Robin
(3-2)
7:45 PM
Wintersport Royals
@ Delco Phantoms
ILQR [3]
12UAA Round Robin
(4-2)
8:00 PM
West Chester Team Philadelphia
@ Mamaroneck Tigers
ILQR [4]
12UA Round Robin
(4-1)
7:45 AM
Team Genesis (Rush)
@ Red Bank Generals (Black)
ILQR [5]
12UA Round Robin
(5-3)
7:45 AM
West Chester Team Philadelphia
@ Junior Islanders
ILQR [4]
12UA Round Robin
(3-3)
8:00 AM
St. Lawrence Steel
@ NJ Avalanche
ILQR [6]
10UA Round Robin
(3-0)
9:15 AM
Pelham Penguins
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [9]
10UA Round Robin
(2-4)
9:15 AM
Delaware Ducks
@ Flyers Youth
ILQR [10]
10UA Round Robin
(3-4)
9:30 AM
Philadelphia Blazers
@ Valley Forge Colonials
ILQR [12]
10UA Round Robin
(1-8)
9:30 AM
Red Bank Generals (White)
@ Grundy Senators
ILQR [11]
10UAA Round Robin
(2-10)
10:45 AM
PAL Blue Knights
@ Delco Phantoms
ILQR [9]
10UAA Round Robin
(2-2)
10:45 AM
Hollydell Hurricanes
@ Team Genesis
ILQR [10]
10UAA Round Robin
(4-1)
11:00 AM
Red Bank Generals
@ Delaware Ducks
ILQR [11]
10UAA Round Robin
(3-3)
11:00 AM
Flyers Youth
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [12]
12UAA Round Robin
(3-4)
12:15 PM
West Chester Team Philadelphia
@ Red Bank Generals
ILQR [5]
12UAA Round Robin
(2-2)
12:30 PM
Delco Phantoms
@ Mamaroneck Tigers
ILQR [6]
12UA Round Robin
(4-0)
2:00 PM
NJ Avalanche
@ Team Genesis (Rush)
ILQR [7]
12UA Round Robin
(10-1)
3:30 PM
St. Lawrence Steel
@ Junior Islanders
ILQR [8]
12UA Round Robin
(0-3)
4:15 PM
Red Bank Generals (Black)
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [9]
10UA Elimination
(5-1)
5:00 PM
West Chester Team Philadelphia
@ Valley Forge Colonials
ILQR [13]
10UA Elimination
(1-6)
5:15 PM
Flyers Youth
@ Philadelphia Blazers
ILQR [14]
10UAA Elimination
(1-3)
5:45 PM
West Chester Team Philadelphia
@ Red Bank Generals
ILQR [13]
10UAA Elimination
(1-3)
6:30 PM
Team Genesis
@ Flyers Youth
ILQR [14]
12UAA Round Robin
(1-6)
7:15 PM
Mamaroneck Tigers
@ Red Bank Generals
ILQR [7]
12UAA Round Robin
(1-4)
8:00 PM
Wintersport Royals
@ West Chester Team Philadelphia
ILQR [8]
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
10UA Elimination
(0-3)
7:15 AM
Philadelphia Blazers
@ Grundy Senators
ILQR [15]
10UA Elimination
(0-1)
7:15 AM
West Chester Team Philadelphia
@ Pelham Penguins
ILQR [16]
10UAA Elimination
(4-1)
7:30 AM
Red Bank Generals
@ Hollydell Hurricanes
ILQR [16]
10UAA Elimination
(2-9)
7:30 AM
Flyers Youth
@ Delco Phantoms
ILQR [15]
12UA Elimination
(3-5)
8:45 AM
West Chester Team Philadelphia
@ NJ Avalanche
ILQR [11]
12UA Elimination
(1-4)
8:45 AM
Team Genesis (Rush)
@ St. Lawrence Steel
ILQR [10]
12UAA Round Robin
(4-1)
9:00 AM
Red Bank Generals
@ Delco Phantoms
ILQR [9]
12UAA Round Robin
(0-7)
9:00 AM
Mamaroneck Tigers
@ Wintersport Royals
ILQR [10]
10UA Elimination
(1-6)
12:00 PM
Pelham Penguins
@ Grundy Senators
ILQR [17]
10UAA Elimination
(0-3)
1:45 PM
Red Bank Generals
@ Delco Phantoms
ILQR [17]
12UA Elimination
(2-4)
3:30 PM
St. Lawrence Steel
@ NJ Avalanche
ILQR [12]
12UAA Elimination
(5-2)
4:00 PM
Wintersport Royals
@ Red Bank Generals
ILQR [11]
Dec 08Dec 09Dec 10Dec 11Dec 12Dec 13Dec 14
Printed from silverstick.org on Saturday, May 30, 2020 at 12:13 AM