Previous Winners, 2016-17 Pembroke Regional, 2016-2017 (International Silver Stick)

Attention: You are viewing a tournament outside of the current season. Click here to view tournaments in the current season.
PrintPrevious Winners
PREVIOUS WINNERS - PEMBROKE REGIONAL SILVER STICK CHAMPIONS
NOVICE A NOVICE B NOVICE C ATOM A ATOM B ATOM C
1988 South Grenville 1988 Kingston Twp
1989 Cumberland Pembroke Muskrat 1989 Belleville Kingston Twp Richmond
1990 Kingston Twp Orleans Muskrat 1990 Belleville Carleton Place Eganville
1991 Kingston Twp Napanee Muskrat 1991 Kanata Kongston Twp Muskrat
1992 Belleville Gananoque Carleton Place 1992 Belleville Napanee Charlan
1993 Kingston Twp Nepean Red 1993 East Ottawa Renfrew Charlan
1994 Kingston Twp. Renfrew Carleton Place 1994 Kingston Twp. Gananoque Muskrat
1995 Kingston Twp. South Stormont West Carleton 1995 Smiths Falls Renfrew West Carleton
1996 Casselman Bancroft 1996 Kingston Twp. Gananoque Muskrat
1997 Cumberland North Dundas 1997 Kingston Twp. North Dundas Stirling
1998 Cumberland Orleans Kemptville 1998 Nepean Petawawa Stirling
1999 Orleans Enbrun West Carleton 1999 Kingston Twp. Petawawa West Carleton
2000 Kingston Twp. Arnprior West Carleton 2000 Kanata Lysander Campbellford
2001 Ottawa West West Carleton Char-Lan 2001 Cobourg Arnprior Eganville
2002 Goulbourn South Grenville Valley Storm
2003 Osgoode Rideau Petawawa Tweed
2004 Kingston Ice Cats Napane Stars Douro Dukes
2005 Osgoode Rideau Mississippi Valley Storm
2006 Osgoode Rideau Gananoque Valley Storm
2007 OV Silver 7 Gananoque Valley Storm
2008 Kanata North Dundas East Nippissing
2009 Kanata Arnprior Powassan
2010 Cobourg Campbellford Centre Hastings
2011 Stirling Centre Hastings
2012 Cobourg Gananoque Centre Hastings
2013 Kemptville Mariposa
2014 Port Hope Ottawa West Centre Hastings
2015 Cancelled 2015
PEEWEE A PEEWEE B PEEWEE C BANTAM A BANTAM B BANTAM C
1988 Kingston Muskrat 1988 Napanee Muskrat
1989 Arnprior Arnprior Embrum 1989 Gloucester South End Rockland
1990 Gloucester Petawawa Eganville 1990 Gloucester Renfrew Embrum
1991 Kanata Renfrew Eganville 1991 Kanata Napanee Stirling
1992 Belleville Petawawa Stirling 1992 Cobourg Petawawa Godfrey
1993 Kingston Twp Eganville West Carleton 1993 Kanata Godfrey
1994 Nepean Pembroke Kemptville 1994 Kingston Twp. Napanee Stirling
1995 Belleville Renfrew Clarence 1995 Kingston Twp. Napanee Stirling
1996 Kingston City Pembroke Gananoque 1996 Kingston City Russell Muskrat
1997 Nepean Renfrew Stirling 1997 East Ottawa Blackburn Kingston City
1998 Belleville Renfrew Brighton 1998 Kingston City Trenton Kemptville
1999 Kanata Smiths Falls North Dundas 1999 Gloucester South Grenville Muskrat
2000 Kingston Pembroke Muskrat 2000 Canterbury Renfrew Muskrat
2001 Bonnie Castle Petawawa Muskrat 2001 District 1 Hull Stirling
2002 Nepean Nepean Valley Storm 2002 Hull Petawawa Campbellford
2003 Goulbourn Arnprior Campbellford 2003 Cumberland East Ottawa Campbellford
2004 Goulbourn Pembroke Campbellford 2004 Cobourg Renfrew Tweed
2005 Trenton Pembroke Tweed 2005 Trenton Arnprior Norwood
2006 Kingston Pembroke Tweed 2006 Kingston Orleans Tweed
2007 Quinte West Arnprior Miller Homes 2007 Nepean Lakefield
2008 Nepean Pembroke Valley Storm 2008 Stittsville Douro
2009 OV Silver 7 Ottawa Sting Valley Storm 2009 Mississippi Tweed
2010 Ottawa Sting Pembroke Valley Storm 2010 Gloucester Manitoulin Norwood
2011 Gloucester Pembroke Centre Hastings
2012 Cobourg Ottawa West Centre Hastings BANTAM AA BANTAM B BANTAM C
2013 Bancroft Valley Storm
2014 Kanata Highland Storm 2011 York RWC Crusaders Tweed
2015 Cancelled 2012 Gloucester Bancroft Tweed
2013 Belleville Mississippi Centre Hastings
2014 OV Silver 7 Ottawa West Valley Storm
2015
MIDGET A MIDGET B MIDGET C GIRLS CHAMPIONS
1988 Petawawa Embrum
1989 Nepean South Grenville Muskrat Peewee B Peewee C Midget C
1990 South Grenville Petawawa Casselman
1991 Brockville Gloucester Center Shawville 2002 Madoc
1992 East Ottawa Cornwall Stittsville 2003 Brockville
1993 Hawkesbury Charlan 2004
1994 Kingston Twp. Ernestown 2005 Clarence-Rockland
1995 Kingston Twp. Orleans Bancroft 2006 Belleville Kemptville
1996 Kingston City Pembroke Muskrat
1997 Kingston Twp. Gloucester Center North Frontenac
1998 Cobourg Erin/Hillsburgh Barry's Bay
1999 Canterbury Gloucester Center Hastings Bantam B Bantam C Midget B
2000 Nepean Gatineau Amb. Tamworth
2001 Ottawa West Renfrew North Dundas 2002 Ottawa Valley New Liskeard
2002 Smiths Falls Renfrew Douro 2003 New Liskeard
2003 Prescott Russell Kingston Twp. Bancroft 2004
2004 Ottawa West Napanee Centre Hastings 2005 Russell Invaders Temiskaming Belleville
2005 Ottawa West Campbellford Tweed
2006 Capital Crusaders Renfrew Lakefield
2007 Quinte West Kemptville Muskrat
2008 Cobourg Kanata Norwood
2009 Renfrew Valley Storm
2010 UOV Aces Pembroke Lakefield
2011 Cobourg Cumberland Bancroft
2012 Lakefield RWC Crusaders Douro
MIDGET AA MIDGET B MIDGET C
2012 Ottawa Sting RWC Crusaders Douro
2013 UOV Aces Kanata Tweed
2014 UOV Aces South Grenville Cornwall
2015

Printed from silverstick.org on Friday, September 22, 2017 at 10:00 PM