Wingham Regional, South Western Region, 2023-2024, Canadian Regionals (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
Wingham Regional
Wingham Regional Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
Register
Contact Us
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Photo Galleries
U18 2022
U11 2022
U11 2023
U18 2023
Home
Canadian Regionals
Seasons
2023-2024
South Western Region
Wingham Regional
Sitemap
Tournament Groups
U11 B
U11 C
U18 B
U18 C
Venues
Tournament Venues
North Huron Wescast Comm Complex
74 games
99 Kerr Drive, Wingham, on
Map
Sun, Nov 12
Game Details
9:00 AM
U18 C
Pool C
U18 C
South Grey Spartans
@ Minto Mad Dogs
W
1
0-3
Game Details
10:30 AM
U18 C
Pool C
U18 C
Walkerton Capitals
W
@ Tavistock Titans
2
3-0
Game Details
12:00 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Huron Bruce Blizzard
@ Bruce Peninsula Predators
3
1-1
Game Details
1:30 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Arran Elderslie Ice Dogs
@ Blyth Brussels Crusaders
W
4
2-3
Game Details
3:00 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Essa Eagles
W
@ Goderich Sailors
5
6-1
Game Details
4:30 PM
U18 B
Pool A
U18 B
South Huron Sabres
@ Mitchell Meteors
W
6
0-3
Game Details
6:00 PM
U18 B
Pool B
U18 B
Kincardine Kinucks
@ Mid Huron Huskies
W
7
0-3
Mon, Nov 13
Game Details
6:15 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Saugeen Shores Storm D
@ Wingham Ironmen
W
8
0-1
Game Details
7:45 PM
U18 B
Pool A
U18 B
Saugeen Shores Storm B
W
@ Saugeen Valley Steelheads
9
3-2
Game Details
9:15 PM
U18 B
Pool B
U18 B
Listowel Cyclones
@ Ayr Flames
10
2-2
Tue, Nov 14
Game Details
6:15 PM
U18 C
Pool C
U18 C
Minto Mad Dogs
W
@ Walkerton Capitals
11
2-1
Game Details
7:45 PM
U18 B
Pool A
U18 B
Mitchell Meteors
@ Saugeen Valley Steelheads
W
12
2-4
Game Details
9:15 PM
U18 B
Pool A
U18 B
Saugeen Shores Storm B
@ South Huron Sabres
13
2-2
Wed, Nov 15
Game Details
6:15 PM
U18 B
Pool B
U18 B
Mid Huron Huskies
W
@ Ayr Flames
14
5-0
Game Details
7:45 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Bruce Peninsula Predators
@ Essa Eagles
W
15
2-4
Game Details
9:15 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Arran Elderslie Ice Dogs
W
@ Saugeen Shores Storm D
16
3-0
Thu, Nov 16
Game Details
6:15 PM
U18 C
Pool C
U18 C
Tavistock Titans
W
@ South Grey Spartans
17
5-3
Game Details
7:45 PM
U18 B
Pool B
U18 B
Kincardine Kinucks
@ Listowel Cyclones
W
18
0-2
Game Details
9:15 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Goderich Sailors
@ Huron Bruce Blizzard
W
19
2-3
Fri, Nov 17
Game Details
6:15 PM
U18 C
Pool C
U18 C
South Grey Spartans
@ Walkerton Capitals
W
20
1-4
Game Details
7:45 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Blyth Brussels Crusaders
W
@ Wingham Ironmen
21
3-1
Sat, Nov 18
Game Details
8:00 AM
U18 B
Pool A
U18 B
Mitchell Meteors
W
@ Saugeen Shores Storm B
22
2-0
Game Details
9:30 AM
U18 B
Pool A
U18 B
Saugeen Valley Steelheads
@ South Huron Sabres
23
2-2
Game Details
11:00 AM
U18 B
Pool B
U18 B
Ayr Flames
@ Kincardine Kinucks
24
1-1
Game Details
12:30 PM
U18 B
Pool B
U18 B
Listowel Cyclones
@ Mid Huron Huskies
W
25
0-2
Game Details
2:00 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Essa Eagles
@ Huron Bruce Blizzard
W
26
1-5
Game Details
3:30 PM
U18 C
Pool C
U18 C
Tavistock Titans
W
@ Minto Mad Dogs
27
4-2
Game Details
5:00 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Arran Elderslie Ice Dogs
W
@ Wingham Ironmen
28
3-0
Game Details
6:30 PM
U18 C
Pool B
U18 C
Goderich Sailors
@ Bruce Peninsula Predators
W
29
2-5
Game Details
8:00 PM
U18 C
Pool A
U18 C
Saugeen Shores Storm D
@ Blyth Brussels Crusaders
W
30
2-3
Sun, Nov 19
Game Details
9:00 AM
U18 B
Semi Finals
U18 B
Listowel Cyclones
@ Mitchell Meteors
W
31
1-5
Game Details
10:30 AM
U18 B
Semi Finals
U18 B
Saugeen Shores Storm B
W
@ Mid Huron Huskies
32
4-3
Game Details
12:00 PM
U18 C
Semi Finals
U18 C
Arran Elderslie Ice Dogs
W
@ Blyth Brussels Crusaders
33
2-1
Game Details
1:30 PM
U18 C
Semi Finals
U18 C
Walkerton Capitals
@ Huron Bruce Blizzard
W
34
1-2
Game Details
3:00 PM
U18 B
Championships
U18 B
Saugeen Shores Storm B
@ Mitchell Meteors
W
35
0-2
Game Details
4:50 PM
U18 C
Championships
U18 C
Arran Elderslie Ice Dogs
@ Huron Bruce Blizzard
W
36
1-2
Sun, Nov 26
Game Details
9:00 AM
U11 B
U11 B
U11 B
Mitchell Meteors
W
@ Listowel Cyclones
1
2-1
Game Details
10:05 AM
U11 B
U11 B
U11 B
Saugeen Shores Storm B
@ Kincardine Kinucks
2
3-3
Game Details
11:10 AM
U11 B
U11 B
U11 B
Saugeen Valley Steelheads
W
@ Ayr Flames
3
2-0
Game Details
12:15 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Arran Elderslie Ice Dogs
@ Goderich Sailors
W
4
6-7
Game Details
1:20 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Tavistock Titans
W
@ South Grey Spartans
5
7-3
Game Details
2:25 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Drayton Defenders
W
@ Shallow Lake Lakers
6
6-3
Game Details
3:30 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Huron Bruce Blizzard
W
@ Southbruce Blades
7
6-1
Mon, Nov 27
Game Details
6:15 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Mt Forest Rams
@ Walkerton Capitals
8
3-3
Game Details
7:20 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Georgian Shores
W
@ Blyth Brussels Crusaders
9
5-0
Game Details
8:25 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Listowel Cyclones
W
@ Mid Huron Huskies
10
1-0
Tue, Nov 28
Game Details
6:15 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Goderich Sailors
@ Wingham Ironmen
W
11
4-6
Game Details
7:20 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Kincardine Kinucks
W
@ Mitchell Meteors
12
6-2
Game Details
8:25 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Mid Huron Huskies
@ Saugeen Valley Steelheads
W
13
0-2
Wed, Nov 29
Game Details
6:15 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Huron Bruce Blizzard
@ Mt Forest Rams
W
14
2-5
Game Details
7:20 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Ayr Flames
@ Saugeen Shores Storm B
W
15
0-4
Game Details
8:25 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Walkerton Capitals
W
@ Blyth Brussels Crusaders
16
5-0
Thu, Nov 30
Game Details
6:15 PM
U11 C
U11 C
U11 C
South Grey Spartans
@ Arran Elderslie Ice Dogs
W
17
1-6
Game Details
7:20 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Georgian Shores
@ Drayton Defenders
W
18
3-6
Game Details
8:25 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Shallow Lake Lakers
W
@ Tavistock Titans
19
5-0
Fri, Dec 01
Game Details
5:15 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Mid Huron Huskies
@ Saugeen Shores Storm B
W
20
2-3
Game Details
6:20 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Ayr Flames
@ Kincardine Kinucks
W
21
1-4
Game Details
7:25 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Southbruce Blades
@ Wingham Ironmen
W
22
1-6
Game Details
8:30 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Listowel Cyclones
@ Mitchell Meteors
W
23
1-4
Sat, Dec 02
Game Details
8:00 AM
U11 C
U11 C
U11 C
Blyth Brussels Crusaders
@ Mt Forest Rams
W
24
1-9
Game Details
9:05 AM
U11 C
U11 C
U11 C
Southbruce Blades
@ Georgian Shores
W
25
0-4
Game Details
10:10 AM
U11 C
U11 C
U11 C
South Grey Spartans
@ Shallow Lake Lakers
W
26
0-5
Game Details
11:15 AM
U11 C
U11 C
U11 C
Tavistock Titans
W
@ Huron Bruce Blizzard
27
5-4
Game Details
12:20 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Arran Elderslie Ice Dogs
W
@ Goderich Sailors
28
7-2
Game Details
1:25 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Mitchell Meteors
@ Saugeen Valley Steelheads
W
29
2-3
Game Details
2:30 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Kincardine Kinucks
@ Saugeen Shores Storm B
W
30
3-5
Game Details
3:35 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Tavistock Titans
@ Wingham Ironmen
W
31
1-6
Game Details
4:40 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Arran Elderslie Ice Dogs
@ Drayton Defenders
W
32
4-5
Game Details
5:45 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Shallow Lake Lakers
@ Walkerton Capitals
W
33
0-2
Game Details
6:50 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Georgian Shores
@ Mt Forest Rams
W
34
4-5
Sun, Dec 03
Game Details
9:00 AM
U11 C
U11 C
U11 C
Mt Forest Rams
W
@ Wingham Ironmen
35
5-1
Game Details
10:10 AM
U11 C
U11 C
U11 C
Walkerton Capitals
W
@ Drayton Defenders
36
4-2
Game Details
12:30 PM
U11 B
U11 B
U11 B
Saugeen Shores Storm B
W
@ Saugeen Valley Steelheads
37
2-1
Game Details
2:00 PM
U11 C
U11 C
U11 C
Mt Forest Rams
@ Walkerton Capitals
W
38
1-3