Teams, Pembroke Regional, Eastern Region, Can Reg (International Silver Stick)
Silver Stick® Home
Larry McGrath Scholarship
Hockey Hall of Fame
How Silver Stick® Works
Other Tournaments
Login
Larry McGrath Scholarship
Hockey Hall of Fame
How Silver Stick® Works
Other Tournaments
International Silver Stick®
Pembroke Regional
Nov 8-Dec 1, 2024
Register Now
Pembroke Regional Menu
Home
News
Information
INFO
FAQ'S
DATES & FEES
RULES
HOTELS
CITY MAP
Register
Contact Us
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Photo Galleries
Pembroke Regional Champions 2023
Pembroke Regional Finalists 2023
Pembroke Regional Champions Banner 2023
Pembroke Regional Finalists Banner 2022
Tim Adlam Award 2023
Past Winners
U9
U11
U13
U15
U18
50 / 50 Results
Scholarships
Scholarships
Pembroke Regional Scholarship
Previous Winners
Venues
Participating Teams
U11B Tier 1
11 teams
Standings
Pembroke Kings
Arnprior Packers
Brockville Jr Braves
Castor River Cancuks
Ennismore Eagles
Kemptville Royals
Napanee Stars
Nepean Raiders
Perth/Lanark Wings
Petawawa Patriots
Renfrew Timberwolves
U11B Tier 2 (formerly C)
16 teams
Standings
Almaguin Ice Devils
Bancroft Jets
Brighton Bolts
Campbellford Colts
Deep River Knights
Ennismore Eagles
Frontenac Flyers
Gananoque Islanders
Lakefield Chiefs
Loyalist Jets
Mariposa Lightning
Muskrat Voyageurs
Napanee Stars
Norwood Hornets
Tweed Hawks
Valley Storm
U13AA
4 teams
Standings
Eastern Ontario Cobras
Gloucester Rangers
Rideau St. Lawrence Kings
UOV Aces
U13B Tier 1
17 teams
Standings
Pembroke Kings
Arnprior Packers
Brockville Jr Braves
Castor River Canucks
Cumberland Jr Grads
Embrun/ Casselman Icedogs
Ennismore Eagles
Kemptville Royals
Loyalist Jets
Napanee Stars
North Dundas Demons
Ottawa Sting
Perth/Lanark Wings
Petawawa Patriots
Quinte West Goldenhawks
Renfrew Timberwolves
West Carleton Crusaders
U13B Tier 2 (formerly C)
12 teams
Standings
Bancroft Jets
Campbellford Colts
Deep River Knights
Ennismore Eagles
Frontenac Flyers
Gananoque Islanders
Lakefield Chiefs
Mariposa Lightning
Muskrat Voyageurs
Norwood Hornets
Tweed Hawks
Valley Storm
U15AA
6 teams
Standings
Belleville Jr Bulls
Ottawa Valley Silver Seven
Peterborough Petes
Stittsville Rams
UOV Aces
West Hill Golden Hawks
U15B Tier 1
7 teams
Standings
Brockville Jr Braves
Ennismore Eagles
GOB Blues
Kemptville Royals
Mississippi Thunder Kings
Ottawa Sting
UOV Aces
U15B Tier 2 (formerly C)
9 teams
Standings
Bancroft Jets
Campbellford Colts
Ennismore Eagles
Frontenac Flyers
Gananoque Islanders
Lakefield Chiefs
Mariposa Lightning
Sturgeon Lake Thunder
Tweed Hawks
U18AA
9 teams
Standings
Eastern Ontario Cobras
Gloucester Rangers
Halton Hills Thunder
Northumberland Nighthawks
Ottawa Silver Seven
Ottawa Sting
Seaway Valley Rapids
South Simcoe Storm
UOV Aces
U18B Tier 1
13 teams
Standings
Pembroke Kings
Arnprior Packers
Brockville Jr Braves
Castor River Canucks
Char-Lan Rebels
Ennismore Eagles
Kemptville Royals
Mississippi Thunder Kings
Nepean Raiders
North Dundas Demons
Perth/Lanark Wings
Petawawa Patriots
South Grenville Rangers
U18B Tier 2 (formerly C)
10 teams
Standings
Bancroft Jets
Campbellford Colts
Deep River Knights
Douro Dukes
Frontenac Flyers
Loyalist Jets
Muskrat Voyageurs
Norwood Hornets
Sturgeon Lake Thunder
Valley Storm