2017-18 Wasaga Beach Regional, Central Region, 2017-2018, Can Reg (International Silver Stick)
Silver Stick® Home
Larry McGrath Scholarship
Hockey Hall of Fame
How Silver Stick® Works
Other Tournaments
Login
Larry McGrath Scholarship
Hockey Hall of Fame
How Silver Stick® Works
Other Tournaments
International Silver Stick®
2017-18 Wasaga Beach Regional
Nov 18-Dec 28, 2017
2017-18 Wasaga Beach Regional Menu
Home
News
General Information
Registration
Participating Teams
Rules
List of Divisions
Full Schedule
Larry McGrath Scholarship
Venues
Standings & Schedules
Novice C
Atom C
Novice B
Atom B
PeeWee C
PeeWee B
Bantam B
Midget C
Midget B
Tournament Venues
Wasaga Beach
84 games
425 River Road West, Wasaga. Beach, On
Map
Sat, Nov 18
Game Details
9:00 AM
Novice C
Group 1
Novice C
St. George Generals
@ Essa
W
1
3-12
Game Details
10:00 AM
Novice C
Group 1
Novice C
Delhi
W
@ Seaforth Stars
2
7-4
Game Details
11:00 AM
Atom C
Group 1
Atom C
St. George Generals
@ Stayner
W
3
2-3
Game Details
12:00 PM
Atom C
Group 2
Atom C
Burford
@ Belmont
W
4
2-3
Game Details
1:00 PM
Novice C
Group 1
Novice C
Essa
W
@ Kawartha
5
5-1
Game Details
2:00 PM
Novice C
Group 1
Novice C
Seaforth Stars
W
@ St. George Generals
6
8-4
Game Details
3:00 PM
Atom C
Group 1
Atom C
Brock Wild
W
@ St. George Generals
7
7-1
Game Details
4:00 PM
Atom C
Group 2
Atom C
Delhi
W
@ Burford
8
6-2
Game Details
5:00 PM
Novice C
Group 1
Novice C
Kawartha
@ Delhi
W
9
3-4
Game Details
6:00 PM
Atom C
Group 1
Atom C
Stayner
@ Brock Wild
W
10
0-2
Game Details
7:00 PM
Atom C
Group 2
Atom C
Belmont
W
@ Delhi
11
3-2
Sun, Nov 19
Game Details
9:00 AM
Novice C
Group 1
Novice C
St. George Generals
W
@ Kawartha
12
4-3
Game Details
10:00 AM
Novice C
Group 1
Novice C
Seaforth Stars
@ Delhi
W
13
3-4
Game Details
11:00 AM
Atom C
Group 1
Atom C
Delhi
W
@ Brock Wild
14
2-0
Game Details
12:00 PM
Atom C
Group 2
Atom C
Stayner
@ Belmont
W
15
1-7
Game Details
1:00 PM
Novice C
Group 1
Novice C
St. George Generals
@ Essa
W
16
2-13
Game Details
2:00 PM
Atom C
Group 1
Atom C
Burford
W
@ St. George Generals
17
6-0
Game Details
3:00 PM
Atom C
Atom C Finals
Atom C
Belmont
W
@ Delhi
18
6-5
Game Details
4:30 PM
Novice C
Novice C Finals
Novice C
Delhi
@ Essa
W
19
2-8
Sat, Nov 25
Game Details
8:00 AM
Novice B
Group 1
Novice B
Ingersoll
@ Wasaga Stars
W
20
2-5
Game Details
9:00 AM
Novice B
Group 2
Novice B
Penetang
W
@ Elmvale Coyotes
21
6-4
Game Details
10:00 AM
Atom B
Group 1
Atom B
Durham
@ Wasaga Stars
W
22
2-7
Game Details
11:00 AM
Atom B
Group 2
Atom B
Oro
W
@ Penetang
23
4-1
Game Details
12:00 PM
Novice B
Group 1
Novice B
Newcastle Stars
W
@ Ingersoll
24
1-0
Game Details
1:00 PM
Novice B
Group 2
Novice B
Dunnville
@ Penetang
25
3-3
Game Details
2:00 PM
Atom B
Group 1
Atom B
Ayr
W
@ Durham
26
7-0
Game Details
3:00 PM
Atom B
Group 2
Atom B
Ingersoll
W
@ Oro
27
3-1
Game Details
4:00 PM
Novice B
Group 1
Novice B
Wasaga Stars
W
@ Newcastle Stars
28
6-1
Game Details
5:00 PM
Novice B
Group 2
Novice B
Elmvale Coyotes
W
@ Dunnville
29
10-0
Game Details
6:00 PM
Atom B
Group 1
Atom B
Wasaga Stars
@ Ayr
W
30
0-2
Game Details
7:00 PM
Atom B
Group 2
Atom B
Penetang
@ Ingersoll
W
31
2-4
Sun, Nov 26
Game Details
9:00 AM
Novice B
Group 1
Novice B
Elmvale Coyotes
@ Wasaga Stars
W
32
2-5
Game Details
10:00 AM
Novice B
Group 2
Novice B
Newcastle Stars
@ Penetang
W
33
1-3
Game Details
11:00 AM
Atom B
Group 1
Atom B
Oro
@ Ayr
W
34
0-2
Game Details
12:00 PM
Atom B
Group 2
Atom B
Wasaga Stars
@ Ingersoll
W
35
0-3
Game Details
1:00 PM
Novice B
Group 1
Novice B
Dunnville
@ Ingersoll
36
3-3
Game Details
2:00 PM
Atom B
Group 1
Atom B
Penetang
W
@ Durham
37
3-2
Game Details
3:00 PM
Novice B
Group 1
Novice B
Penetang
@ Wasaga Stars
38
Game Details
4:30 PM
Atom B
Group 1
Atom B
Ingersoll
@ Ayr
39
Sat, Dec 02
Game Details
8:00 AM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
Penetang
W
@ Wasaga Stars
40
5-0
Game Details
9:10 AM
PeeWee B
Group 2
PeeWee B
Parry Sound
W
@ Oro
41
4-2
Game Details
10:20 AM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Hagersville
@ Stayner
W
42
1-5
Game Details
11:30 AM
PeeWee C
Group 2
PeeWee C
Belmont
@ Creemore
43
4-4
Game Details
12:40 PM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
Ayr
W
@ Penetang
44
4-1
Game Details
1:50 PM
PeeWee B
Group 2
PeeWee B
Newcastle Stars
@ Parry Sound
W
45
3-4
Game Details
3:00 PM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Center Hastings
@ Hagersville
W
46
2-6
Game Details
4:10 PM
PeeWee C
Group 2
PeeWee C
Kawartha
W
@ Belmont
47
6-3
Game Details
5:20 PM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
Wasaga Stars
@ Ayr
W
48
0-5
Game Details
6:30 PM
PeeWee B
Group 2
PeeWee B
Oro
@ Newcastle Stars
W
49
2-6
Game Details
7:40 PM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Stayner
W
@ Center Hastings
50
10-0
Game Details
8:50 PM
PeeWee C
Group 2
PeeWee C
Creemore
W
@ Kawartha
51
4-3
Sun, Dec 03
Game Details
9:00 AM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Kawartha
@ Stayner
W
52
3-6
Game Details
10:10 AM
PeeWee C
Group 2
PeeWee C
Hagersville
W
@ Creemore
53
7-4
Game Details
11:20 AM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
Newcastle Stars
@ Ayr
W
54
1-5
Game Details
12:30 PM
PeeWee B
Group 2
PeeWee B
Penetang
W
@ Parry Sound
55
7-0
Game Details
1:40 PM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Belmont
W
@ Center Hastings
56
5-3
Game Details
2:50 PM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
Oro
W
@ Wasaga Stars
57
3-2
Game Details
4:00 PM
PeeWee C
Group 1
PeeWee C
Hagersville
@ Stayner
W
58
2-3
Game Details
5:30 PM
PeeWee B
Group 1
PeeWee B
W
@ Penetang
59
4-2
Fri, Dec 15
Game Details
8:00 AM
Bantam B
Group 1
Bantam B
Parry Sound
@ Penetang
W
60
0-3
Game Details
9:15 AM
Midget B
Group 1
Midget B
Simcoe
W
@ Penetang
62
5-4
Game Details
12:30 PM
Bantam B
Group 1
Bantam B
Penetang
@ Ingersol
64
0-0
Game Details
1:45 PM
Midget B
Group 1
Midget B
Ingersoll
W
@ Simcoe
66
3-0
Game Details
4:45 PM
Bantam B
Group 1
Bantam B
Ingersol
@ Parry Sound
W
68
0-5
Game Details
6:00 PM
Bantam B
Group 2
Bantam B
Newcastle Stars
@ Wasaga Stars
W
69
2-4
Game Details
7:15 PM
Midget B
Group 1
Midget B
Penetang
W
@ Ingersoll
70
2-0
Game Details
8:30 PM
Midget B
Group 2
Midget B
Ennismore
W
@ Wasaga Stars
71
5-1
Sat, Dec 16
Game Details
9:00 AM
Bantam B
Group 2
Bantam B
Newcastle Stars
@ Parry Sound
W
72
1-3
Game Details
10:15 AM
Bantam B
Group 2
Bantam B
Ingersol
W
@ Wasaga Stars
73
8-1
Game Details
11:30 AM
Midget B
Group 1
Midget B
Paris
W
@ Penetang
74
7-2
Game Details
1:00 PM
Midget B
Group 2
Midget B
Simcoe
W
@ Wasaga Stars
75
3-2
Game Details
2:15 PM
Bantam B
Group 2
Bantam B
Parry Sound
@ Simcoe
W
76
0-6
Game Details
3:30 PM
Bantam B
Group 2
Bantam B
Ingersol
@ Penetang
W
77
2-3
Game Details
4:45 PM
Midget B
Midget B Semi Final
Midget B
Paris
@ Ennismore
W
78
0-6
Game Details
6:00 PM
Midget B
Midget B Semi Final
Midget B
Simcoe
@ Ingersoll
W
79
1-3
Sun, Dec 17
Game Details
11:00 AM
Bantam B
Bantam B Finals
Bantam B
W
@
80
4-3
Game Details
1:00 PM
Midget B
Group 2
Midget B
Ingersoll
@ Ennismore
W
81
1-2
Wed, Dec 27
Game Details
10:00 AM
Midget C
Group 1
Midget C
Essa
@ Stayner
W
82
2-4
Game Details
11:15 AM
Midget C
Group 1
Midget C
Kawartha
W
@ Hagersville
83
3-1
Game Details
3:30 PM
Midget C
Group 1
Midget C
Hagersville
@ Essa
84
1-1
Game Details
4:45 PM
Midget C
Group 1
Midget C
Stayner
@ Kawartha
W
85
1-3
Thu, Dec 28
Game Details
10:00 AM
Midget C
Group 1
Midget C
Hagersville
@ Stayner
W
86
1-7
Game Details
11:15 AM
Midget C
Group 1
Midget C
Essa
@ Kawartha
87
2-2
Game Details
4:00 PM
Midget C
Finals
Midget C
2nd place
@ 1st place
88
Other Venues
Central Park Arena
0 games
85 Paterson Street, Collingwood, on
Map
Eddie Bush Memorial Areana
0 games
97 Hurontario Street, Collingwood, on
Map
Elmvale Arena
0 games
Elmvale, On
Map
Stayner Memorial Arena
4 games
269 Regina St , Stayner, on
Map