Tournament Calendar, 2016-17 Stratford Regional (International Silver Stick)

PrintTournament Calendar
Dec 25, 2016-Jan 14, 2017
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29Dec 30Dec 31
MAtom B
(3-2)
9:00 AM
Orangeville Flyers
@ London Jr Knights Green
Allman [1]
MAtom B
(5-2)
9:00 AM
Brampton 45's
@ Mississauga Jets
RBC [2]
MAtom A
(0-1)
9:30 AM
Streetsville Tigers
@ Stratford Warriors
Molson [3]
XOVER
(1-7)
10:10 AM
Waterloo Wolves
@ Flamborough Sabres
Allman [4]
XOVER
(1-2)
10:10 AM
London Jr Knights Green
@ Milton Winterhawks
RBC [5]
Minor Pee Wee
(3-0)
10:40 AM
Halton Hills Thunder
@ London Jr Knights Green
Molson [6]
Minor Pee Wee
(0-3)
11:20 AM
Westmall Lightning
@ Milton Winterhawks
RBC [8]
XOVER
(5-4)
11:20 AM
TNT Tornados
@ Stratford Warriors
Allman [7]
XOVER
(0-3)
11:50 AM
Hamilton Huskies
@ London Jr Knights Green
Molson [9]
XOVER
(1-1)
12:30 PM
Mississauga Terriers
@ Milton Winterhawks
Allman [10]
XOVER
(0-0)
12:30 PM
Waterloo Wolves
@ Stratford Warriors
RBC [11]
MAtom B
(4-0)
1:10 PM
London Jr Knights Green
@ Mississauga Jets
Molson [12]
MAtom B
(1-8)
1:40 PM
Brampton 45's
@ Orangeville Flyers
Allman [13]
MAtom A
(4-1)
1:40 PM
Streetsville Tigers
@ Garden City Falcons
RBC [14]
XOVER
(6-1)
2:50 PM
London Jr Knights Green
@ Waterloo Wolves
Allman [15]
Minor Pee Wee
(9-1)
2:50 PM
Halton Hills Thunder
@ Orangeville Flyers
RBC [16]
XOVER
(1-9)
3:30 PM
TNT Tornados
@ Milton Winterhawks
Molson [17]
XOVER
(3-2)
4:00 PM
Flamborough Sabres
@ Stratford Warriors
RBC [18]
Minor Pee Wee
(1-1)
4:40 PM
London Jr Knights Green
@ Milton Winterhawks
Molson [19]
XOVER
(0-4)
5:15 PM
Milton Winterhawks
@ Hamilton Huskies
Allman [20]
XOVER
(8-1)
5:35 PM
Mississauga Terriers
@ Stratford Warriors
RBC [21]
MAtom A
(2-8)
5:50 PM
Garden City Falcons
@ Stratford Warriors
Molson [22]
XOVER
(1-0)
6:45 PM
London Jr Knights Green
@ Waterloo Wolves
RBC [23]
Minor Pee Wee
(0-6)
7:00 PM
Orangeville Flyers
@ Westmall Lightning
Molson [24]
MAtom B
(3-1)
7:30 AM
London Jr Knights Green
@ Brampton 45's
Dufferin [25]
MAtom B
(1-6)
8:00 AM
Mississauga Jets
@ Orangeville Flyers
Allman [26]
Minor Atom Quarter
(0-4)
8:00 AM
Garden City Falcons
@ Streetsville Tigers
RBC [27]
XOVER
(0-3)
8:30 AM
Stratford Warriors
@ London Jr Knights Green
Molson [28]
XOVER
(2-1)
8:40 AM
Waterloo Wolves
@ TNT Tornados
Dufferin [29]
XOVER
(7-2)
9:10 AM
Milton Winterhawks
@ Flamborough Sabres
Allman [30]
Minor Pee Wee
(8-0)
9:10 AM
Milton Winterhawks
@ Halton Hills Thunder
RBC [31]
Minor Pee Wee
(1-4)
9:40 AM
Orangeville Flyers
@ London Jr Knights Green
Molson [32]
XOVER
(1-5)
9:50 AM
Milton Winterhawks
@ Waterloo Wolves
Dufferin [33]
XOVER
(1-6)
10:20 AM
Mississauga Terriers
@ London Jr Knights Green
RBC [35]
XOVER
(2-3)
10:20 AM
Stratford Warriors
@ Hamilton Huskies
Allman [34]
MM A
(4-3)
10:50 AM
Brampton 45's
@ Waterloo Wolves
Molson [36]
MM A
(7-3)
11:00 AM
Pickering Panthers
@ Ancaster Avalanche
Dufferin [37]
MM B
(4-3)
11:30 AM
Stratford Warriors
@ Milton Winterhawks
Allman [38]
MM B
(7-4)
11:30 AM
Forest Hill
@ Guelph Jr Gryphons
RBC [39]
MAtom SF A
(0-3)
12:10 PM
London Jr Knights Green
@ Stratford Warriors
Molson [40]
MAtom SF B
(0-9)
12:50 PM
Streetsville Tigers
@ Orangeville Flyers
Allman [41]
Bant B
(1-4)
12:50 PM
Flamborough Sabres
@ Milton Winterhawks
RBC [42]
XOVER
(0-5)
1:20 PM
Flamborough Sabres
@ London Jr Knights Green
Molson [43]
XOVER
(3-4)
2:00 PM
Waterloo Wolves
@ Milton Winterhawks
Allman [44]
Minor Pee Wee
(2-1)
2:00 PM
Westmall Lightning
@ Halton Hills Thunder
RBC [45]
Minor Pee Wee
(6-2)
2:40 PM
Milton Winterhawks
@ Orangeville Flyers
Molson [46]
Minor Bantam
(1-3)
3:00 PM
Guelph Gryphons
@ Cambridge Hawks
Dufferin [47]
MM B
(2-4)
3:40 PM
Forest Hill
@ Hamilton Huskies
Allman [48]
MM A
(3-0)
3:40 PM
Brampton 45's
@ Cambridge Hawks
RBC [49]
Bant A
(6-1)
4:00 PM
Burlington Eagles
@ Stratford Warriors
Molson [50]
Bant A
(2-5)
4:20 PM
Waterloo Wolves
@ Humberview Huskies
Dufferin [51]
MM A
(1-2)
5:00 PM
Waterloo Wolves
@ Pickering Panthers
Allman [52]
MM B
(2-0)
5:00 PM
Guelph Jr Gryphons
@ Milton Winterhawks
RBC [53]
Bant B
(3-1)
5:20 PM
Oakville Rangers
@ Stoney Creek Jr Warriors
Molson [54]
Minor Bantam
(1-5)
5:40 PM
Halton Hills Thunder
@ Kitchener JR Rangers
Dufferin [55]
Minor Pee Wee
(5-1)
6:20 PM
London Jr Knights Green
@ Westmall Lightning
Allman [56]
XOVER
(0-5)
6:20 PM
Mississauga Terriers
@ London Jr Knights Green
RBC [57]
XOVER
(1-2)
6:40 PM
Waterloo Wolves
@ Hamilton Huskies
Molson [58]
Minor Bantam
(3-3)
7:00 PM
Burlington Eagles Blue
@ London Jr Knights Green
Dufferin [59]
Minor Bantam
(5-1)
7:40 PM
Cambridge Hawks
@ Waterloo Wolves
RBC [60]
Minor Bantam
(1-1)
7:40 PM
Stoney Creek Warriors
@ Whitby Wildcats
Allman [61]
MM B
(4-2)
8:00 PM
Hamilton Huskies
@ Stratford Warriors
Molson [62]
MM A
(2-0)
8:30 PM
Ancaster Avalanche
@ Cambridge Hawks
Dufferin [63]
Midget
(2-3)
9:00 PM
Hamilton Huskies
@ Stratford Warriors
RBC [64]
Midget
(2-2)
9:00 PM
Niagara Falls Flyers
@ Kent Cobras
Allman [65]
Minor Bantam
(1-5)
8:00 AM
Stoney Creek Warriors
@ Guelph Gryphons
Allman [66]
Minor Bantam
(3-1)
8:00 AM
London Jr Knights Green
@ Halton Hills Thunder
RBC [67]
Minor Bantam
(3-1)
8:00 AM
Kitchener JR Rangers
@ Burlington Eagles Blue
Dufferin [68]
Minor Bantam
(5-3)
8:30 AM
Waterloo Wolves
@ Whitby Wildcats
Molson [69]
Bant B
(3-0)
9:20 AM
Stoney Creek Jr Warriors
@ Flamborough Sabres
Allman [70]
Bant B
(1-2)
9:20 AM
Milton Winterhawks
@ Oakville Rangers
RBC [71]
Bant A
(3-1)
9:20 AM
Humberview Huskies
@ Burlington Eagles
Dufferin [72]
XOVER
(0-4)
9:50 AM
London Jr Knights Green
@ Milton Winterhawks
Molson [73]
MAtom F
(3-2)
10:40 AM
Orangeville Flyers
@ Stratford Warriors
RBC [75]
MM A
(0-3)
10:40 AM
Ancaster Avalanche
@ Waterloo Wolves
Dufferin [76]
Bant A
(3-3)
10:40 AM
Stratford Warriors
@ Waterloo Wolves
Allman [74]
MPW F
(1-6)
11:10 AM
London Jr Knights Green
@ Milton Winterhawks
Molson [77]
XOVER
(5-3)
12:00 PM
Hamilton Huskies
@ London Jr Knights Green
RBC [79]
MM B
(2-1)
12:00 PM
Hamilton Huskies
@ Guelph Jr Gryphons
Allman [78]
MM A
(2-1)
12:30 PM
Brampton 45's
@ Pickering Panthers
Molson [80]
MM B
(3-2)
1:20 PM
Forest Hill
@ Stratford Warriors
Allman [81]
Midget
(1-3)
1:20 PM
Kent Cobras
@ Hamilton Huskies
RBC [82]
Midget
(5-0)
1:50 PM
Stratford Warriors
@ Niagara Falls Flyers
Molson [83]
Minor Bantam
(4-5)
2:40 PM
Halton Hills Thunder
@ Stoney Creek Warriors
Allman [84]
Minor Bantam Quarter
(3-4)
2:40 PM
Whitby Wildcats
@ Kitchener JR Rangers
RBC [85]
MM A
(4-0)
3:00 PM
Waterloo Wolves
@ Cambridge Hawks
Dufferin [86]
Minor Bantam Quarter
(1-3)
3:10 PM
Burlington Eagles Blue
@ London Jr Knights Green
Molson [87]
Bant A
(1-1)
4:00 PM
Humberview Huskies
@ Stratford Warriors
Allman [88]
Bant A
(2-3)
4:00 PM
Burlington Eagles
@ Waterloo Wolves
RBC [89]
MM B
(5-1)
4:20 PM
Milton Winterhawks
@ Hamilton Huskies
Dufferin [90]
Minor Bantam Quarter
(2-4)
4:30 PM
Waterloo Wolves
@ Guelph Gryphons
Molson [91]
MM A
(4-1)
5:20 PM
Ancaster Avalanche
@ Brampton 45's
RBC [93]
Bant B
(3-1)
5:20 PM
Stoney Creek Jr Warriors
@ Milton Winterhawks
Allman [92]
Bant B
(4-3)
5:50 PM
Oakville Rangers
@ Flamborough Sabres
Molson [94]
Midget
(2-7)
6:40 PM
Kent Cobras
@ Stratford Warriors
RBC [96]
MM B
(3-1)
6:40 PM
Guelph Jr Gryphons
@ Stratford Warriors
Allman [95]
Minor Bantam Quarter
(0-3)
7:10 PM
Stoney Creek Warriors
@ Cambridge Hawks
Molson [97]
Midget
(1-4)
8:00 PM
Niagara Falls Flyers
@ Hamilton Huskies
Allman [98]
MM A
(1-4)
8:20 PM
Cambridge Hawks
@ Pickering Panthers
RBC [99]
MM B
(3-4)
8:40 PM
Forest Hill
@ Milton Winterhawks
Molson [100]
Minor Bantam Semi Finals
(2-3)
8:00 AM
Guelph Gryphons
@ Cambridge Hawks
RBC [101]
Minor Bantam Semi Finals
(0-2)
8:15 AM
London Jr Knights Green
@ Kitchener JR Rangers
Molson [102]
Bant SF A
(3-4)
9:20 AM
Stoney Creek Jr Warriors
@ Humberview Huskies
RBC [103]
Bant SF B
(0-4)
9:35 AM
Waterloo Wolves
@ Oakville Rangers
Molson [104]
Midget Semi Final
(2-4)
10:40 AM
Kent Cobras
@ Stratford Warriors
RBC [105]
Midget Semi Final
(1-2)
10:55 AM
Niagara Falls Flyers
@ Hamilton Huskies
Molson [106]
MM FINAL
(1-2)
12:00 PM
Hamilton Huskies
@ Brampton 45's
RBC [107]
MB FINAL
(1-4)
1:00 PM
Kitchener JR Rangers
@ Cambridge Hawks
Molson [108]
Bant FINAL
(4-3)
2:00 PM
Humberview Huskies
@ Oakville Rangers
RBC [109]
M FINAL
(2-3)
3:30 PM
Hamilton Huskies
@ Stratford Warriors
RBC [110]
Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05Jan 06Jan 07
Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12Jan 13Jan 14
Printed from silverstick.org on Sunday, January 22, 2017 at 11:27 PM