Schedule & Results, Fort Wayne Regional, Mid-Am Region, 2019-2020, American Regionals (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
Fort Wayne Regional
Fort Wayne Regional Menu
Tournament Home
Tournament News
General Information
General Information
Registration
Registration
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
American Regionals
Seasons
2019-2020
Mid-Am Region
Fort Wayne Regional
Schedule & Results
Sitemap
Tournament Groups
U10 A
U10 B
U12 A
U12 B
U14 A
U14 B
Venues
Tournament Schedule & Results
Dec 13, 2019
18 games
Dec 14, 2019
34 games
Dec 15, 2019
21 games
Dec 15, 2019
Game Details
Venue Info
6:50 AM
U10 B
U10 B Semi-Final #1 Green v #2 Silver
U10 B
Rocky River Pirates 10U (Boecker)
@ Troy Bruins 10U (Parrish)
W
53
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
0-1
Game Details
Venue Info
7:00 AM
U10 B
U10 B Semi-Final #1 Silver v #2 Green
U10 B
PSM Fort Wayne Force 10U (C.Potts)
@ Strongsville Mustangs 10U (Libbey)
W
54
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
0-6
Game Details
Venue Info
7:00 AM
U12 B
U12 B Semi-Final #1 Silver v #2 Green
U12 B
Cincinnati Swords 12U (McQuade)
@ Gurnee Vipers 12U (Demiglio)
W
55
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
1-6
Game Details
Venue Info
8:10 AM
U12 B
U12 B Semi-Final #1 Green v #2 Silver
U12 B
Troy Bruins 12U (Brothers)
@ Strongsville Mustangs 12U (Mason)
W
56
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
3-4
Game Details
Venue Info
8:20 AM
U12 A
U12 A Green
U12 A
Sylvania North Stars 12U (Wagoner)
@ Pekin Dragons 12U (Skocaj)
W
57
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
1-5
Game Details
Venue Info
8:30 AM
U12 A
U12 A Green
U12 A
Cincinnati Swords 12U (Andreae)
@ Bowling Green Ice Cats 12U (Chatfield)
W
58
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
1-2
Game Details
Venue Info
9:40 AM
U14 B
U14 B Green
U14 B
Easton Ice Dragons 14U (Meek)
@ Indy Jr Fuel 14U (Sprunk)
W
59
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
0-4
Game Details
Venue Info
9:40 AM
U14 B
U14 B Green
U14 B
PSM Fort Wayne Force 14U (Bunn)
@ Pekin Dragons 14U (Cox)
W
60
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
0-6
Game Details
Venue Info
9:50 AM
U12 A
U12 A Green
U12 A
Cincinnati Swords 12U (Luzi)
W
@ Easton Ice Dragons 12U (Bithell)
61
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
4-1
Game Details
Venue Info
11:00 AM
U14 A
U14 A Semi-Final #1 Green v #2 Silver
U14 A
PSM Fort Wayne Force 14U (Kirkpatrick)
W
@ Strongsville Mustangs 14U (Kane)
62
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
6-2
Game Details
Venue Info
11:00 AM
U14 A
U14 A Semi-Final #1 Silver v #2 Green
U14 A
Gurnee Vipers 14U (Hingley)
@ Cleveland Sharks 14U (Swartwood)
W
63
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
1-5
Game Details
Venue Info
11:10 AM
U10 B
U10 B Consolation
U10 B
PSM Fort Wayne Force 10U (Holmes)
@ Toledo Cherokee 10U (Lemay)
W
64
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
0-2
Game Details
Venue Info
12:20 PM
U10 A
U10A Green
U10 A
Bowling Green Ice Cats 10U (Maxey)
@ West Dundee Leafs 10U (Treiber)
W
67
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
1-5
Game Details
Venue Info
12:30 PM
U12 B
U12 B Consolation
U12 B
PSM Fort Wayne Force 12U (LaLonde)
W
@ Sylvania North Stars 12U (Borer)
65
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
3-1
Game Details
Venue Info
12:30 PM
U14 A
U14 A Consolation
U14 A
Pittsburg Arctic Foxes 14U (Bioni)
W
@ Bowling Green Ice Cats 14U (Moore)
66
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
2-1
Game Details
Venue Info
1:30 PM
U10 A
U10 A Championship
U10 A
PSM Fort Wayne Force 10U (R.Potts)
@ Parma Flyers 10U (Koelliker)
W
70
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
3-5
Game Details
Venue Info
1:50 PM
U10 B
U10 B Championship
U10 B
Strongsville Mustangs 10U (Libbey)
@ Troy Bruins 10U (Parrish)
W
68
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
1-6
Game Details
Venue Info
1:50 PM
U12 B
U12 B Championship
U12 B
Gurnee Vipers 12U (Demiglio)
W
@ Strongsville Mustangs 12U (Mason)
69
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
4-1
Game Details
Venue Info
3:00 PM
U12 A
U12 A Championship
U12 A
Bowling Green Ice Cats 12U (Chatfield)
W
@ Pekin Dragons 12U (Skocaj)
73
Rink 3, SportONE Parkview Ice House
3-2
Game Details
Venue Info
3:20 PM
U14 B
U14 B Championship
U14 B
PSM Fort Wayne Force 14U (Mason)
@ Pekin Dragons 14U (Cox)
W
71
Rink 1, SportONE Parkview Ice House
0-4
Game Details
Venue Info
3:20 PM
U14 A
U14 A Championship
U14 A
Cleveland Sharks 14U (Swartwood)
W
@ Strongsville Mustangs 14U (Kane)
72
Rink 2, SportONE Parkview Ice House
6-4