Schedule & Results, Forest Finals, 2019-2020, Final (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
Forest Finals
Forest Finals Menu
Tournament Home
Contacts
Accomodations
Maps & Facilities
Rules
Past Champions
Past Champions
Atom B
Atom C
Bantam B
Bantam C
Midget B
Midget C
Peewee B
Peewee C
Links
Emergency Information
Frequently Asked Questions
Registration
Instructions
Team Registration
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Boys Finals
Seasons
2019-2020
Forest Finals
Schedule & Results
Sitemap
Tournament Groups
Atom B
Peewee B
Bantam B
Midget B
Atom C
Peewee C
Bantam C
Midget C
Venues
Tournament Schedule & Results
Jan 10, 2020
24 games
Jan 11, 2020
24 games
Jan 12, 2020
8 games
Jan 24, 2020
24 games
Jan 25, 2020
24 games
Jan 26, 2020
8 games
Jan 26, 2020
Game Details
Venue Info
8:15 AM
Atom C
AC
Atom C
Belmont Rangers (Alvinston Regional)
W
@ Essa Eagles (Wasaga Beach Regional)
AC13
The Shores Recreation Centre
4-0
Game Details
Venue Info
9:00 AM
Bantam C
BC
Bantam C
Douro Dukes (Pembroke Regional)
@ Aylmer Flames (Watford Regional)
W
BC13
The Legacy Recreation Centre
3-6
Game Details
Venue Info
9:30 AM
Atom B
AB
Atom B
Penetang Flames (Wasaga Beach Regional)
W
@ Kincardine Kinucks (Wingham Regional)
AB13
The Shores Recreation Centre
1-0
Game Details
Venue Info
10:30 AM
Bantam B
BB
Bantam B
Penetang Flames (Wasaga Beach Regional)
@ Ottawa West Golden Knights (Pembroke Regional Finalist)
W
BB13
The Legacy Recreation Centre
3-4
Game Details
Venue Info
11:00 AM
Atom C
AC
Atom C
Belmont Rangers (Alvinston Regional)
@ Huron-Bruce Blizzard (Wingham Regional)
W
AC14
The Shores Recreation Centre
1-4
Game Details
Venue Info
12:30 PM
Atom B
AB
Atom B
Penetang Flames (Wasaga Beach Regional)
@ Mooretown Flags (Alvinston Regional)
W
AB14
The Shores Recreation Centre
1-2
Game Details
Venue Info
2:00 PM
Bantam C
BC
Bantam C
Aylmer Flames (Watford Regional)
@ Hagersville Hawks (Watford Regional Finalist)
W
BC14
The Shores Recreation Centre
1-2
Game Details
Venue Info
3:45 PM
Bantam B
BB
Bantam B
Ottawa West Golden Knights (Pembroke Regional Finalist)
W
@ Petrolia Oilers (Watford Regional)
BB14
The Shores Recreation Centre
2-1