2019-20 Pembroke Regional (International Silver Stick)

Welcome to the
35th Annual Tery O'Neill
Pembroke Regional Silver Stick
Hockey Tournament
Sanction # 19-010
 

Registration is now closed to
ATOM / PEEWEE / BANTAM / U 18
 
News ArchiveLatest News
Click to view full-size image
Submitted By Norbert Chaput on Wednesday, November 13, 2019 (39 views)
“The 35th Pembroke Silver Stick is excited to offer group tickets to all players and their families in the tournament!  The link below is a special offer on tickets for Sens games taking place during the 35th Pembroke Silver Stick Tournament. https://fevo.me/silverstick If you want to book as a team, or have any questions, contact Brent Cartwright at [email protected] or 613-599-0309.”   Read More

Click to view full-size image
Submitted By Norbert Chaput on Monday, November 11, 2019 (241 views)
Read More

Click to view full-size image
Submitted By Norbert Chaput on Sunday, October 27, 2019 (165 views)
1) To see your team's schedule, click "Participating Teams" then select your team.
2) To print the full schedule go to "Online Libraries" on the right side of the home page
3) To see the game scores go to "Full Schedule" link on the left side

4) To see the standings go to "Tournament Groups" on left side and select your division
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
TuesdayWednesdayThursdayFridaySaturday
BB3
12:00 PM
Nepean Raiders
@ Mississippi Thunder Kings
PMC [01]
BB3
12:00 PM
South Grenville Rangers
@ Petawawa Patriots
PACC [02]
BB2
1:10 PM
Arnprior Packers
@ GOB Blues
PMC [03]
BB!
1:10 PM
Metcalfe Jets
@ Clarence Rockland Crush
PACC [04]
BB2
2:20 PM
Frontenac Flyers
@ Brockville Braves
PMC [05]
BC
2:20 PM
Millbrook Stars
@ Sturgeon Lake Thunder
PACC [06]
BC
3:30 PM
Mariposa Lightning
@ Centre Hastings Grizzlies
PMC [07]
BC
3:30 PM
Tweed Hawks
@ Muskrat Voyageurs
PACC [08]
BAA
4:40 PM
Upper Ottawa Valley Aces
@ Goulding Park Rangers
PMC [09]
BB!
4:40 PM
Brighton Braves
@ Pembroke Kings
PACC [10]
BB4
5:50 PM
Perth Blue Wings
@ Ottawa West Golden Knights
PACC [12]
BC
5:50 PM
Deep River Knights
@ Douro Dukes
PMC [11]
BB4
7:00 PM
NGS Braves
@ Prince Edward County Kings
PACC [14]
BAA
7:00 PM
Ottawa Valley Silver Seven
@ Kanata Blazers
PMC [13]
BB2
8:10 PM
GOB Blues
@ Frontenac Flyers
PACC [16]
BC
8:10 PM
Valley Storm
@ Orono Leafs
PMC [15]
BB3
9:20 PM
Petawawa Patriots
@ Mississippi Thunder Kings
PMC [17]
BC
7:00 AM
Centre Hastings Grizzlies
@ Millbrook Stars
PACC [18]
BC
7:00 AM
Sturgeon Lake Thunder
@ Tweed Hawks
PMC [19]
BB3
8:10 AM
Nepean Raiders
@ South Grenville Rangers
PMC [21]
BB2
8:10 AM
Brockville Braves
@ Arnprior Packers
PACC [20]
BAA
9:20 AM
Kanata Blazers
@ Upper Ottawa Valley Aces
PACC [22]
BC
9:20 AM
Muskrat Voyageurs
@ Orono Leafs
PMC [23]
BAA
10:30 AM
Goulding Park Rangers
@ Ottawa Valley Silver Seven
PACC [24]
BB4
10:30 AM
Prince Edward County Kings
@ Perth Blue Wings
PMC [25]
BC
11:40 AM
Douro Dukes
@ Valley Storm
PACC [26]
BB!
11:40 AM
Pembroke Kings
@ Clarence Rockland Crush
PMC [27]
BB4
12:50 PM
Ottawa West Golden Knights
@ NGS Braves
PMC [29]
BC
12:50 PM
Deep River Knights
@ Mariposa Lightning
PACC [28]
BB!
2:00 PM
Brighton Braves
@ Metcalfe Jets
PMC [31]
BB3
2:00 PM
Mississippi Thunder Kings
@ South Grenville Rangers
PACC [30]
BB2
3:10 PM
Arnprior Packers
@ Frontenac Flyers
PACC [32]
BB2
3:10 PM
Brockville Braves
@ GOB Blues
PMC [33]
BC
4:20 PM
Tweed Hawks
@ Centre Hastings Grizzlies
PMC [35]
BB3
4:20 PM
Petawawa Patriots
@ Nepean Raiders
PACC [34]
BAA
5:30 PM
Goulding Park Rangers
@ Kanata Blazers
PMC [37]
BAA
5:30 PM
Ottawa Valley Silver Seven
@ Upper Ottawa Valley Aces
PACC [36]
BC
6:40 PM
Orono Leafs
@ Sturgeon Lake Thunder
PACC [38]
BC
6:40 PM
Millbrook Stars
@ Deep River Knights
PMC [39]
BB4
7:50 PM
Prince Edward County Kings
@ Ottawa West Golden Knights
PACC [40]
BB!
7:50 PM
Pembroke Kings
@ Metcalfe Jets
PMC [41]
BB4
9:00 PM
NGS Braves
@ Perth Blue Wings
PMC [43]
BB!
9:00 PM
Clarence Rockland Crush
@ Brighton Braves
PACC [42]
BC
10:10 PM
Douro Dukes
@ Muskrat Voyageurs
PMC [45]
BC
10:10 PM
Valley Storm
@ Mariposa Lightning
PACC [44]
Current Tournament
Click to view full-size image
Upcoming Games
  • Bantam B - 3
    Fri
    Nov 22
    12:00 PM
    Nepean Raiders
    @Mississippi Thunder Kings
    Pembroke Memorial Center
  • Bantam B - 3
    Fri
    Nov 22
    12:00 PM
    South Grenville Rangers
    @Petawawa Patriots
    Pembroke & Area Community Center
  • Bantam B - 2
    Fri
    Nov 22
    1:10 PM
    Arnprior Packers
    @GOB Blues
    Pembroke Memorial Center
  • Bantam B - 1
    Fri
    Nov 22
    1:10 PM
    Metcalfe Jets
    @Clarence Rockland Crush
    Pembroke & Area Community Center
  • Bantam B - 2
    Fri
    Nov 22
    2:20 PM
    Frontenac Flyers
    @Brockville Braves
    Pembroke Memorial Center
  • Bantam C -
    Fri
    Nov 22
    2:20 PM
    Millbrook Stars
    @Sturgeon Lake Thunder
    Pembroke & Area Community Center
View AllOnline Libraries
Colours Legend
  • Atom B
    Atom B1
    Atom B2
    Atom B3
    Atom B4
    Quarter Finals Atom B
    Semi Finals Atom B
    Finals Atom B
  • Atom C
    Atom C1
    Atom C2
    Semi Final Atom C
    Atom C Final
  • Peewee AA
    Peewee AA
    Semi Finals Peewee AA
    Finals Peewee AA
  • Peewee B
    Peewee B1
    Peewee B2
    Peewee B3
    Peewee B4
    Quarter Finals Peewee B
    Semi Finals Peewee B
    Finals Peewee B
  • Peewee C
    Peewee C
    Semi Finals Peewee C
    Finals Peewee C
  • Bantam AA
    Bantam AA
    Bantam AA Semi Final
    Bantam AA Final
  • Bantam B
    Bantam B1
    Bantam B2
    Bantam B3
    Bantam B4
    Bantam B Quarter Final
    Bantam B Semi Final
    Bantam B Final
  • Bantam C
    Bantam C
    Bantam C Semi Final
    Bantam C Final
  • U18 B
    U18 B1
    U18 B2
    U18 B3
    Quarter Final U18 B
    Semi Finals U18 B
    Finals U18 B
  • U18 C
    U18 C1
    U18 C2
    Semi Final U18 C
    Final U18 C
Printed from silverstick.org on Tuesday, November 19, 2019 at 4:48 PM