Tournament Calendar, 2018-19 Pelham Regional (International Silver Stick)

PrintTournament Calendar
Dec 23, 2018-Jan 12, 2019
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 23Dec 24Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29
Novice A
(10-0)
8:00 AM
Welland Tigers
@ Pelham Panthers
ACC [1]
Peewee A
(0-5)
8:00 AM
Pelham Panthers
@ Lincoln Blades
VALE 1 [2]
Novice B
(0-4)
8:15 AM
Grimsby Kings
@ Lincoln Blades
DULI [3]
Peewee B
(2-5)
8:15 AM
Welland Tigers
@ Grimsby Kings
VALE 2 [4]
Novice A
(3-0)
9:15 AM
St. Marys Rock
@ Tillsonburg Tornadoes
ACC [5]
Peewee A
(1-1)
9:20 AM
Dundas Blues
@ Dorchester Dragons
VALE 1 [6]
Novice B
(2-2)
9:30 AM
Dundas Blues
@ Caledonia Thunder
DULI [7]
Peewee B
(3-1)
9:35 AM
Milton Winterhawks
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 2 [8]
Bantam A
(2-4)
10:10 AM
Burlington Eagles Blue
@ Thorold Blackhawks
MAIN [9]
Atom A
(7-3)
10:30 AM
NOTL Wolves
@ Pelham Panthers
ACC [10]
Atom B
(2-4)
10:40 AM
Lincoln Blades
@ Welland Tigers
VALE 1 [11]
Atom A
(2-2)
10:45 AM
Grimsby Kings
@ Tillsonburg Tornadoes
DULI [12]
Atom B
(7-0)
10:55 AM
St. Marys Rock
@ Niagara Falls Flyers
VALE 2 [13]
Midget B
(3-4)
11:30 AM
Tillsonburg Tornadoes
@ Thorold Blackhawks
MAIN [14]
Bantam A
(5-3)
11:50 AM
St. Marys Rock
@ Lincoln Blades
ACC [15]
Bantam B
(2-0)
11:55 AM
Burlington Eagles Gold
@ Pelham Panthers
VALE 1 [16]
Midget A
(4-5)
12:00 PM
Stoney Creek Warriors
@ Erin Hillsburgh Devils
DULI [17]
Bantam B
(9-2)
12:10 PM
Cambridge Hawks
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 2 [18]
Midget B
(3-3)
12:50 PM
St. Marys Rock
@ Lincoln Blades
MAIN [19]
Midget A
(1-11)
1:05 PM
Garden City Falcons
@ Pelham Panthers
ACC [20]
Novice B
(2-4)
1:30 PM
Grimsby Kings
@ Dundas Blues
VALE 1 [21]
Peewee B
(4-2)
1:35 PM
Grimsby Kings
@ Tillsonburg Tornadoes
DULI [22]
Novice B
(6-1)
2:00 PM
Lincoln Blades
@ Caledonia Thunder
VALE 2 [23]
Peewee B
(0-2)
2:10 PM
Milton Winterhawks
@ Welland Tigers
MAIN [24]
Novice A
(6-1)
2:40 PM
Welland Tigers
@ St. Marys Rock
VALE 1 [25]
Peewee A
(3-0)
2:50 PM
Dorchester Dragons
@ Lincoln Blades
DULI [26]
Peewee A
(13-1)
3:00 PM
Dundas Blues
@ Pelham Panthers
ACC [27]
Novice A
(3-2)
3:15 PM
Pelham Panthers
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 2 [28]
Atom A
(1-8)
3:50 PM
Pelham Panthers
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 1 [29]
Atom B
(1-1)
4:10 PM
Welland Tigers
@ St. Marys Rock
DULI [30]
Atom B
(1-1)
4:20 PM
Niagara Falls Flyers
@ Lincoln Blades
ACC [31]
Atom A
(0-4)
4:30 PM
NOTL Wolves
@ Grimsby Kings
VALE 2 [32]
Bantam A
(0-7)
5:05 PM
Lincoln Blades
@ Thorold Blackhawks
VALE 1 [33]
Bantam B
(1-7)
5:25 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Burlington Eagles Gold
DULI [34]
Bantam B
(10-2)
5:40 PM
Cambridge Hawks
@ Pelham Panthers
ACC [35]
Midget A
(5-1)
5:45 PM
Erin Hillsburgh Devils
@ Garden City Falcons
VALE 2 [36]
Midget A
(2-0)
6:20 PM
Pelham Panthers
@ Stoney Creek Warriors
VALE 1 [37]
Midget B
(4-1)
6:40 PM
Thorold Blackhawks
@ St. Marys Rock
DULI [38]
Bantam A
(2-0)
6:55 PM
St. Marys Rock
@ Burlington Eagles Blue
ACC [39]
Midget B
(3-2)
8:10 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Lincoln Blades
ACC [40]
Atom A
(3-2)
8:15 AM
Grimsby Kings
@ Pelham Panthers
ACC [41]
Atom A
(8-2)
8:15 AM
Tillsonburg Tornadoes
@ NOTL Wolves
VALE 1 [42]
Atom B
(2-2)
8:30 AM
Niagara Falls Flyers
@ Welland Tigers
DULI [43]
Atom B
(3-2)
8:30 AM
Lincoln Blades
@ St. Marys Rock
VALE 2 [44]
Novice A
(10-3)
9:30 AM
St. Marys Rock
@ Pelham Panthers
ACC [45]
Novice B
(3-5)
9:30 AM
Caledonia Thunder
@ Grimsby Kings
VALE 1 [46]
Peewee B
(1-4)
9:45 AM
Tillsonburg Tornadoes
@ Welland Tigers
DULI [47]
Novice B
(2-1)
9:45 AM
Lincoln Blades
@ Dundas Blues
VALE 2 [48]
Novice A
(0-4)
10:10 AM
Tillsonburg Tornadoes
@ Welland Tigers
MAIN [49]
Peewee B
(2-2)
10:45 AM
Grimsby Kings
@ Milton Winterhawks
ACC [50]
Peewee A
(8-1)
10:45 AM
Dorchester Dragons
@ Pelham Panthers
VALE 1 [51]
Peewee A
(1-4)
11:00 AM
Lincoln Blades
@ Dundas Blues
VALE 2 [53]
Bantam A
(1-2)
11:00 AM
St. Marys Rock
@ Thorold Blackhawks
DULI [52]
Bantam B
(2-4)
11:25 AM
Pelham Panthers
@ Tillsonburg Tornadoes
MAIN [54]
Bantam B
(1-1)
12:05 PM
Burlington Eagles Gold
@ Cambridge Hawks
VALE 1 [56]
Midget B
(5-2)
12:05 PM
Lincoln Blades
@ Thorold Blackhawks
ACC [55]
Midget B
(3-5)
12:20 PM
St. Marys Rock
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 2 [58]
Bantam A
(5-0)
12:20 PM
Burlington Eagles Blue
@ Lincoln Blades
DULI [57]
Midget A
(5-1)
12:45 PM
Stoney Creek Warriors
@ Garden City Falcons
MAIN [59]
Midget A
(3-2)
1:25 PM
Erin Hillsburgh Devils
@ Pelham Panthers
ACC [60]
Quarter Final
(2-0)
1:45 PM
St. Marys Rock
@ Grimsby Kings
VALE 1 [61]
Quarter Final
(5-1)
2:00 PM
NOTL Wolves
@ Lincoln Blades
VALE 2 [63]
Quarter Final
(3-6)
2:00 PM
Niagara Falls Flyers
@ Tillsonburg Tornadoes
DULI [62]
Quarter Final
(1-8)
2:15 PM
Pelham Panthers
@ Welland Tigers
MAIN [64]
Quarter Final
(3-12)
3:00 PM
Caledonia Thunder
@ Welland Tigers
VALE 1 [66]
Quarter Final
(2-3)
3:00 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Lincoln Blades
ACC [65]
Quarter Final
(2-5)
3:15 PM
Pelham Panthers
@ Dundas Blues
VALE 2 [68]
Quarter Final
(3-4)
3:15 PM
Grimsby Kings
@ St. Marys Rock
DULI [67]
Quarter Final
(2-3)
4:15 PM
Pelham Panthers
@ Grimsby Kings
ACC [69]
Quarter Final
(0-5)
4:20 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Dundas Blues
VALE 1 [70]
Quarter Final
(2-1)
4:30 PM
Milton Winterhawks
@ Dorchester Dragons
DULI [71]
Quarter Final
(0-6)
4:40 PM
Lincoln Blades
@ Welland Tigers
VALE 2 [72]
Quarter Final
(1-4)
5:35 PM
Lincoln Blades
@ Burlington Eagles Gold
ACC [73]
Quarter Final
(1-2)
5:40 PM
Pelham Panthers
@ Thorold Blackhawks
VALE 1 [74]
Quarter Final
(3-5)
5:55 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ St. Marys Rock
DULI [75]
Quarter Final
(1-6)
6:00 PM
Burlington Eagles Blue
@ Cambridge Hawks
VALE 2 [76]
Quarter Final
(1-2)
7:00 PM
Stoney Creek Warriors
@ Tillsonburg Tornadoes
ACC [77]
Quarter Final
(5-1)
7:15 PM
Lincoln Blades
@ Pelham Panthers
DULI [78]
Quarter Final
(0-1)
8:20 PM
Garden City Falcons
@ Thorold Blackhawks
ACC [79]
Quarter Final
(1-4)
8:35 PM
St. Marys Rock
@ Erin Hillsburgh Devils
DULI [80]
Semi Final
(1-4)
8:30 AM
Dundas Blues
@ Welland Tigers
VALE 2 [81]
Semi Final
(1-2)
9:00 AM
St. Marys Rock
@ Lincoln Blades
DULI [82]
Semi Final
(1-4)
9:00 AM
NOTL Wolves
@ Tillsonburg Tornadoes
VALE 1 [83]
Semi Final
(2-3)
9:15 AM
St. Marys Rock
@ Welland Tigers
ACC [84]
Semi Final
(2-3)
9:50 AM
St. Marys Rock
@ Burlington Eagles Gold
VALE 2 [85]
Semi Final
(2-1)
10:20 AM
Cambridge Hawks
@ Thorold Blackhawks
VALE 1 [86]
Semi Final
(2-1)
10:20 AM
Welland Tigers
@ Dundas Blues
DULI [87]
Semi Final
(5-4)
10:35 AM
Milton Winterhawks
@ Grimsby Kings
ACC [88]
Semi Final
(4-3)
11:30 AM
Lincoln Blades
@ Thorold Blackhawks
DULI [89]
Semi Final
(2-3)
12:00 PM
Tillsonburg Tornadoes
@ Erin Hillsburgh Devils
ACC [90]
Championship
(5-2)
1:00 PM
Welland Tigers
@ Tillsonburg Tornadoes
DULI [91]
Championship
(4-3)
1:20 PM
Lincoln Blades
@ Welland Tigers
ACC [92]
Championship
(1-2)
2:50 PM
Milton Winterhawks
@ Welland Tigers
ACC [93]
Championship
(2-3)
4:30 PM
Burlington Eagles Gold
@ Cambridge Hawks
ACC [94]
Championship
(2-3)
6:00 PM
Lincoln Blades
@ Erin Hillsburgh Devils
ACC [95]
Dec 30Dec 31Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05
Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12
Printed from silverstick.org on Friday, March 22, 2019 at 9:35 AM