Schedule & Results, 2018-19 Fort Wayne Regional (International Silver Stick)

Complete Tournament Schedule
DivisionGame #TimeVenueVisitorResultHome
Friday, December 7, 2018
U10B Green (XOVER)210:50 AMRink 2 Strongsville Mustangs (Mason) 2-0CCYHA Blue Jackets (Cash)
U10B Green (XOVER)510:50 AMRink 3 Rocky River Pirates (Boecker) 4-4PSM Fort Wayne Force Select (Loxton)
U10B Green (XOVER)111:50 AMRink 1 Winterhurst Warriors (Kenney) 2-3PSM Fort Wayne Force (Urschel)
U10A Green412:00 PMRink 2 Kent Cyclones (Sanders) 2-4Bowling Green Ice Cats (Maxey)
U10A Green31:00 PMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Ward) 5-5Cincinnati Swords (Andreae)
U12 A Gree71:10 PMRink 2 Strongsville Mustangs (Kane) 3-1Kent Cyclones (Barlow)
U12 A Whit81:10 PMRink 3 Bowling Green Ice Cats (Moore) 1-0CCYHA Blue Jackets (Stehle)
U12 B Gree62:10 PMRink 1 Troy Bruins (McGrath) 3-4Sylvania North Stars (Wagoner)
U12 B Gree102:30 PMRink 2 PSM Force Select Blue (Lalonde) 5-3PSM Fort Wayne Force Select (Parks)
U12 B Gree112:30 PMRink 3 Winterhurst Warriors (Crouch) 3-9PSM Fort Wayne Force (Irons)
U12 A Gree93:30 PMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Mason) 1-4Cincinnatti Swords (Backen)
U10B White (XOVER)133:50 PMRink 2 CCYHA Blue Jackets (Cash) 2-3Rocky River Pirates (Boecker)
U14 B Gree143:50 PMRink 3 PSM Fort Wayne Force (Bunn) 2-3PSM Fort Wayne Force (Richison)
U10B White (XOVER)124:50 PMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Urschel) 2-0Strongsville Mustangs (Mason)
U10A Green165:00 PMRink 2 PSM Fort Wayne Force (Ward) 7-4Bowling Green Ice Cats (Maxey)
U10A Green156:00 PMRink 1 Cincinnati Swords (Andreae) 1-1Pittsburgh Arctic Foxes (Cain)
U10B White (XOVER)176:10 PMRink 2 PSM Fort Wayne Force Select (Loxton) 2-8Winterhurst Warriors (Kenney)
U12 B Gree207:00 PMRink 3 Sylvania North Stars (Wagoner) 5-3PSM Force Select Blue (Lalonde)
U12 A Whit187:10 PMRink 1 Chicago Bruins PW (Stein) 3-1Cincinnati Swords (Shriverdecker)
U12 B Gree197:20 PMRink 2 PSM Fort Wayne Force Select (Parks) 5-6Strongsville Mustangs PW-2 (Cole)
U14 A Whit238:20 PMRink 3 Bowling Green Ice Cats (Calcamuggio) 2-1Findlay Trojans (Chan)
U14 A Gree218:30 PMRink 1 Kent Cyclones (Schelien) 1-3Toledo Cherokee '04 (Taylor)
U14 A Whit228:40 PMRink 2 Cincinnati Swords (Ganz) 2-4Lake Erie Panthers (Delaney)
U14 B Gree269:40 PMRink 3 Cleveland Lumberjacks 05 (Fritsche) 0-0PSM Fort Wayne Force (Richison)
U14 B Gree249:50 PMRink 1 Columbus Capitols (Berner) 1-0Strongsville Mustangs
U14 A Gree2510:00 PMRink 2 Rink Side Vipers (Demiglio) 2-2Cincinnati Swords (Schoonover)
Saturday, December 8, 2018
U10A Green286:20 AMRink 2 Pittsburgh Arctic Foxes (Cain) 0-1Bowling Green Ice Cats (Maxey)
U10A Green276:30 AMRink 1 Kent Cyclones (Sanders) 3-9PSM Fort Wayne Force (Ward)
U10B Green (XOVER)296:30 AMRink 3 Strongsville Mustangs (Mason) 4-3PSM Fort Wayne Force Select (Loxton)
U10B Green (XOVER)317:30 AMRink 2 Winterhurst Warriors (Kenney) 7-1CCYHA Blue Jackets (Cash)
U12 B Gree307:40 AMRink 1 Troy Bruins (McGrath) 4-2Strongsville Mustangs PW-2 (Cole)
U12 B Gree327:40 AMRink 3 Winterhurst Warriors (Crouch) 2-3PSM Force Select Blue (Lalonde)
U10B Green (XOVER)348:40 AMRink 2 Rocky River Pirates (Boecker) 0-6PSM Fort Wayne Force (Urschel)
U12 A Gree339:00 AMRink 1 Cincinnatti Swords (Backen) 2-2Kent Cyclones (Barlow)
U12 A Whit359:00 AMRink 3 CCYHA Blue Jackets (Stehle) 5-0Cincinnati Swords (Shriverdecker)
U12 A Gree379:50 AMRink 2 PSM Fort Wayne Force (Mason) 7-4Strongsville Mustangs (Kane)
U12 B Gree3610:20 AMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Irons) 4-3Sylvania North Stars (Wagoner)
U12 A Whit3810:20 AMRink 3 Bowling Green Ice Cats (Moore) 1-1Chicago Bruins PW (Stein)
U14 A Gree4011:10 AMRink 2 Cincinnati Swords (Schoonover) 4-1Toledo Cherokee '04 (Taylor)
U14 B Gree3911:40 AMRink 1 Columbus Capitols (Berner) 6-1PSM Fort Wayne Force (Bunn)
U10A Green4212:30 PMRink 2 Cincinnati Swords (Andreae) 7-1Kent Cyclones (Sanders)
U14 A Gree411:00 PMRink 1 Rink Side Vipers (Demiglio) 4-3Kent Cyclones (Schelien)
U14 B Gree431:00 PMRink 3 Cleveland Lumberjacks 05 (Fritsche) 2-3Strongsville Mustangs
U14 A Whit451:40 PMRink 2 Cincinnati Swords (Ganz) 2-3Bowling Green Ice Cats (Calcamuggio)
U14 A Whit442:20 PMRink 1 Lake Erie Panthers (Delaney) 0-4Findlay Trojans (Chan)
U12 B Gree462:20 PMRink 3 PSM Force Select Blue (Lalonde) 4-2Troy Bruins (McGrath)
U10B Conso483:00 PMRink 2 Rocky River Pirates (Boecker) 1-4CCYHA Blue Jackets (Cash)
U12 B Gree473:40 PMRink 1 Sylvania North Stars (Wagoner) 1-3PSM Fort Wayne Force Select (Parks)
U12 A Gree493:40 PMRink 3 Kent Cyclones (Barlow) 0-3PSM Fort Wayne Force (Mason)
U10A Green514:10 PMRink 2 Pittsburgh Arctic Foxes (Cain) 1-2PSM Fort Wayne Force (Ward)
U12 B Gree505:00 PMRink 1 Strongsville Mustangs PW-2 (Cole) 3-9PSM Fort Wayne Force (Irons)
U14 B Gree525:00 PMRink 3 Columbus Capitols (Berner) 1-1PSM Fort Wayne Force (Richison)
U10A Green545:20 PMRink 2 Bowling Green Ice Cats (Maxey) 1-1Cincinnati Swords (Andreae)
U12 A Whit536:20 PMRink 1 Cincinnati Swords (Shriverdecker) 3-8Bowling Green Ice Cats (Moore)
U12 A Whit556:20 PMRink 3 Chicago Bruins PW (Stein) 3-5CCYHA Blue Jackets (Stehle)
U12 A Gree576:30 PMRink 2 Cincinnatti Swords (Backen) 4-1Strongsville Mustangs (Kane)
U10B Semi-567:40 PMRink 1 Strongsville Mustangs (Mason) 2-1PSM Fort Wayne Force (Urschel)
U10B Semi-587:40 PMRink 3 PSM Fort Wayne Force Select (Loxton) 1-7Winterhurst Warriors (Kenney)
U12 B Gree607:50 PMRink 2 PSM Fort Wayne Force Select (Parks) 6-0Winterhurst Warriors (Crouch)
U14 A Whit599:00 PMRink 1 Cincinnati Swords (Ganz) 0-6Findlay Trojans (Chan)
U14 A Gree619:00 PMRink 3 Kent Cyclones (Schelien) 1-4Cincinnati Swords (Schoonover)
U14 B Gree639:10 PMRink 2 Cleveland Lumberjacks 05 (Fritsche) 0-2PSM Fort Wayne Force (Bunn)
U14 A Gree6210:20 PMRink 1 Toledo Cherokee '04 (Taylor) 1-3Rink Side Vipers (Demiglio)
U14 B Gree6410:20 PMRink 3 PSM Fort Wayne Force (Richison) 1-4Strongsville Mustangs
U14 A Whit6510:30 PMRink 2 Bowling Green Ice Cats (Calcamuggio) 1-3Lake Erie Panthers (Delaney)
Sunday, December 9, 2018
U12 A Semi666:40 AMRink 1 CCYHA Blue Jackets (Stehle) 1-4Cincinnatti Swords (Backen)
U12 A Semi686:50 AMRink 3 PSM Fort Wayne Force (Mason) 4-3Bowling Green Ice Cats (Moore)
U10A Green677:20 AMRink 2 Kent Cyclones (Sanders) 1-4Pittsburgh Arctic Foxes (Cain)
U12 B Gree698:10 AMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Irons) 7-1Troy Bruins (McGrath)
U12 B Gree718:20 AMRink 3 Strongsville Mustangs PW-2 (Cole) 6-0Winterhurst Warriors (Crouch)
U12 A Cons708:30 AMRink 2 Cincinnati Swords (Shriverdecker) 2-3Kent Cyclones (Barlow)
U14 B Gree729:30 AMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Bunn) 1-2Strongsville Mustangs
U14 B Gree749:40 AMRink 3 Columbus Capitols (Berner) 6-0Cleveland Lumberjacks 05 (Fritsche)
U12 A Cons739:50 AMRink 2 Chicago Bruins PW (Stein) 2-6Strongsville Mustangs (Kane)
U14A Semi 7510:50 AMRink 1 Lake Erie Panthers (Delaney) 2-3Cincinnati Swords (Schoonover)
U14A Semi 7611:10 AMRink 2 Rink Side Vipers (Demiglio) 4-10Findlay Trojans (Chan)
U14A Conso7712:20 PMRink 1 Cincinnati Swords (Ganz) 1-3Kent Cyclones (Schelien)
U14A Conso7812:40 PMRink 2 Bowling Green Ice Cats (Calcamuggio) 2-2Toledo Cherokee '04 (Taylor)
U12 A Cham801:40 PMRink 1 PSM Fort Wayne Force (Mason) 4-3Cincinnatti Swords (Backen)
U10B Champ791:50 PMRink 3 Winterhurst Warriors (Kenney) 3-5Strongsville Mustangs (Mason)
U10 A Cham812:00 PMRink 2 Bowling Green Ice Cats (Maxey) 0-6PSM Fort Wayne Force (Ward)
U12 B Cham823:10 PMRink 3 PSM Force Select Blue (Lalonde) 2-8PSM Fort Wayne Force (Irons)
U14 B Cham833:20 PMRink 1 Strongsville Mustangs 2-7Columbus Capitols (Berner)
U14 A Cham843:30 PMRink 2 Findlay Trojans (Chan) 2-1Cincinnati Swords (Schoonover)
Printed from silverstick.org on Friday, March 22, 2019 at 9:33 AM