Teams, 2017-18 Sudbury Regional, Northern Region, 2017-2018, Canadian Regionals (International Silver Stick)
Our Tournaments
Contact
Search
Login
Contact
Search
Home
Tournaments:
Organization Menu
Home
About Silver Stick®
Silver Stick® Story
International Silver Stick® Officers
Past Commissioners/Life Members
Diversity and Inclusion
Contact Us
Silver Stick® Pictures
How Silver Stick® Works
Apply to host a Tournament
Read Me
Tournament Registration
Tournament Advancement
Larry McGrath Scholarship
Current Scholarship Recipients
About Larry McGrath
Larry McGrath Scholarship Application
Larry McGrath Scholarship Award
Past Scholarship Recipients
Hockey Hall of Fame
Past Champions
Current Champions
The 2020's
The 2010's
The 2000's
The 1990's
The 1980's
The 1970's
The Early Years
Request Information
Canadian Info Request Form
American Info Request
Women's Hockey Info Request
International Silver Stick®
2017-18 Sudbury Regional
2017-18 Sudbury Regional Menu
Tournament Home
Tournament Rules
Tournament Regulations
Participating Teams
List of Divisions
Full Schedule
Home
Canadian Regionals
Seasons
2017-2018
Northern Region
2017-18 Sudbury Regional
Teams
Sitemap
Tournament Groups
Novice A
Novice AA
Minor Atom A
Minor Atom AA
Atom A
Atom AA
Minor Peewee A
Minor Peewee AA
Peewee A
Peewee AA
Minor Bantam A
Minor Bantam AA
Bantam A
Bantam AA
Minor Midget AA
Midget AA
Venues
Participating Teams
Novice A
7 teams
Standings
Hearst HLK
Nickel City Bears
Nickel City Devils
Nickel City North Stars
Orillia Terriers
Sudbury Select 7s
West Nipissing Sting
Novice AA
5 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Nickel City Jr. Sons
North Bay Trappers
Sault Selects
Sudbury Wolves
Minor Atom A
5 teams
Standings
Innisfil Winterhawks
Nickel City Hawks
Nickel City Stars
Orillia Terriers
Sudbury Wolves
Minor Atom AA
7 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Nickel City Jr. Sons
North York Knights
Sault Atom Selects
Sudbury Wolves
Timmins North Stars
Toronto Wolverines
Atom A
8 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Nickel City Flyers
Nickel City Knights
North Bay Trappers
Sault Selects
Timmins North Stars
Wawa Travellers
West Nipissing Sting
Atom AA
8 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Mississauga North Stars
Mississauga Terriers
Nickel City Jr. Sons
Soo Jr. Greyhounds
Sudbury Wolves
Timmins North Stars
York Toros
Minor Peewee A
5 teams
Standings
Barrie Colts
Copper Cliff Redmen
Nickel City Canucks
Nickel City Jets
Orillia Terriers
Minor Peewee AA
6 teams
Standings
Aurora Tigers
Cumberland Grads
Georgina Blaze
Nickel City Jr. Sons
Soo Jr. Greyhounds
Sudbury Wolves
Peewee A
7 teams
Standings
Barrie Colts
Elliot Lake Wildcats
Nickel City Flyers
Nickel City Outlaws
Sudbury Wolves
Wawa Travellers
West Nipissing Sting
Peewee AA
7 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Mississauga Terriers
Nickel City Jr. Sons
North Bay Trappers
Ottawa Valley Silver Seven
Peterborough Petes
Soo Jr. Greyhounds
Minor Bantam A
6 teams
Standings
Barrie Colts
Glanbrook Rangers
Nickel City North Stars
Nickel City Phantoms
Orillia Terriers
Sudbury Wolves
Minor Bantam AA
6 teams
Standings
Guelph Gryphons
Nickel City Jr. Sons
North Bay Trappers
Ottawa Sting
Sudbury Wolves
Vaughan Panthers
Bantam A
8 teams
Standings
Barrie Colts
Brantford 99ers
Copper Cliff Redmen
East Gwillimbury
Nickel City Storm
Orillia Terriers
Sault S.K. Steel
West Nipissing Sting
Bantam AA
7 teams
Standings
Copper Cliff Redmen
Cumberland Grads
Gloucester Rangers
Nickel City Jr. Sons
Root River Rangers
Sault Gold Rush
Timmins North Stars
Minor Midget AA
4 teams
Standings
Barrie Colts
North York Knights
Sudbury Wolves
T.N.T. Tornados
Midget AA
4 teams
Standings
Barrie Colts
Copper Cliff Redmen
North York Knights
Sault Tornados