Top Performance Pin Recipients, News, 2016-17 Kincardine Regional, 2016-2017 (International Silver Stick)

Attention: You are viewing a tournament outside of the current season. Click here to view tournaments in the current season.
PrintNews Article
Click to view full-size image
Top Performance Pin Recipients
Submitted By Tia Trudeau on Tuesday, December 27, 2016
Congratulations to all Pin Recipients, what an astounding number of exceptional players

Shut-out Recipients
#1 Jackson McLaughlin - Listowel Novice
#30 Tyler Nakai - Saugeen Shores Novice
#1 Brian Ferguson - Mount Forest Novice

#1 Nolan Brown - West Grey PeeWee
#30 Chase Raymond - Shallow Lake PeeWee
#31 Justin Dillon - South Bruce PeeWee
#1 Jack Zilliax - Listowel PeeWee
#1 Kwade Beisel - Kincardine PeeWee

#31 Justin Dillon - South Bruce Peewee
#1 Jack Millard - Port Dover PeeWee

#30 Ryan Tanner - Kincardine PeeWee
#1 Nolan Brown - West Grey PeeWee
#1 Garrett Golley - Wingham Bantam
#1 Zach Harrow - Minto Bantam
#? - Kincardine Bantam

#31 Max Newson - Blyth/Brussels Bantam
#1 Myles Novotny - Listowel Bantam
#1 Isaac Serraro - West Grey Bantam
#31 Sam Patton - Tavistock Bantam
#40 John Buddiger - Twin Centre Bantam
#30 Colby Switzer - Twin Centre Bantam


Hat Trick Recipients

#11 Reid Thompson - Shallow Lake Novice
#17 Owen Barfoot - Shallow Lake Novice
#17 Lyndon Cabral - Hanover Novice
#5 Jack Walden - Kincardine Novice
#19 Jake Murray - Georgian Shores Novice
#2 Colton Radford - Blyth/Brussels Novice
#17 Lyndon Cabral - Hanover Novice
#2 Colton Radford - Blyth/Brussels Novice
#14 Jake Murray - Georgian Shores Novice
#4 Tucker Otto - Tavistock Novice
#17 Lyndon Cabral - Hanover Novice
#2 Colton Radford - Blyth/Brussels Novice
#17 Lyndon Cabral - Hanover Novice
#6 Brett Hagan - Kincardine PeeWee
#3 Noah Bloemberg - Wingham PeeWee
#17 Ethan Howse - Delhi PeeWee
#3 Noah Bloemberg - Wingham PeeWee
#12 Nick Bedard - South Huron Bantam
#5 Tatum Behan - West Grey Bantam
#18 Tyson Schreinert - West Grey Bantam
#7 Mason Weber - Blyth/Brussels Bantam



4 Point Recipients
#17 Owen Barfoot - Shallow Lake Novice
#8 Collin Jackson - Saugeen Shores Novice
#5 Jack Walden - Kincardine Novice
#19 Jake Murray - Georgian Shores Novice
#2 Colton Radford - Blyth/Brussels Novice
#17 Lyndon Cabral - Hanover Novice
#2 Colton Radford - Blyth/Brussels Novice
#19 Jake Murray - Georgian Shores Novice
#4 Tucker Otto - Tavistock Novice

#16 Austin Griffin - West Grey PeeWee
#15 Tyler Hinsperger - South Bruce PeeWee
#19 Noah Wettlaufer - South Bruce PeeWee
#7 Cohen McIsaac - Drayton PeeWee
#6 Brett Hagan - Kincardine PeeWee
#10 Payten Wheeler - Wingham PeeWee
#93 Carter Bowerman - South Huron PeeWee
#14 Auston Farlow - West Grey PeeWee
#10 Payton Wheeler - Wingham PeeWee
#6 Kody Irvin - Minto Bantam
#4 Wilson Shipp - Kincardine Bantam

#12 Nick Bedard - South Huron Bantam
#5 Tatum Beham - West Grey Bantam
#18 Tyson Schreinert - West Grey Bantam
#7 Mason Weber - Blyth/Brussels Bantam
This article has been viewed 1428 times.
News ArchiveOther Recent Articles
  • 17
    Dec
    2016-2017 2016-17 Kincardine Regional
    The Kincardine Regional Silver Stick added a new Top Performance Pin last year and we are continuing with it again this year.
  • 26
    Sep
    2016-2017 2016-17 Kincardine Regional
    2015-2016 Champions are: Novice C - Georgian Shores  Novice B - Mitchell Meteors Peewee C –West Grey Warriors Peewee B - Listowel Cyclones Bantam C – Minto Mad Dogs Bantam B - Tavistock TitansThe 2016-2017 Kincardine Regional Champions will ...
  • 04
    Jul
    2016-2017 2016-17 Kincardine Regional
    REGISTRATION IS OPEN!!!
Printed from silverstick.org on Tuesday, July 25, 2017 at 4:34 AM