Tournament Calendar, 2016-17 Brampton Regional (International Silver Stick)

PrintTournament Calendar
Dec 25, 2016-Jan 14, 2017
SunMonTueWedThuFriSat
Dec 25Dec 26Dec 27Dec 28Dec 29Dec 30Dec 31
Division 1
(0-8)
8:00 AM
Brampton 45's
@ Whitby Wildcats Blue
PSPEC [NA1-1]
Division 1
(2-1)
8:00 AM
Toronto Eagles
@ Whitby Wildcats
EC#1 [AAA1-1]
Division 3
(0-5)
8:00 AM
Orangeville Flyers
@ Caledon Hawks
PML [AAA3-1]
Division 1
(0-5)
8:15 AM
Orangeville Flyers
@ Mississauga Ice Warriors
EC#2 [PAA-1]
Division 1
(2-1)
8:15 AM
Brampton 45's
@ Toronto Wolverines
PTW [PAA-2]
Division 2
(2-4)
8:15 AM
Ajax Knights
@ Richmond Hill Stars
PRB [PAA-3]
Division 3
(2-1)
9:10 AM
London Jr. Knights White
@ Markham Islanders
PML [AAA3-2]
Division 1
(1-5)
9:10 AM
Halton Hills Thunder
@ Streetsville Tigers
EC#1 [AAA1-2]
Division 1
(4-3)
9:10 AM
Hamilton Huskies Blue
@ Centre Wellington Fusion
PSPEC [NA1-2]
Division 2
(6-2)
9:25 AM
Halton Hills Thunder
@ Humber Valley Sharks
EC#2 [PAA-4]
Bantam AA
(7-1)
9:25 AM
Oakville Rangers 1
@ Duffield Devils
PRB [BAA-1]
Division 2
(1-5)
9:25 AM
Brampton 45's
@ Oakville Rangers 1
PTW [PA2-1]
Division 2
(3-6)
10:20 AM
Halton Hills Thunder
@ Whitby Wildcats White
PML [PA2-2]
Division 2
(1-6)
10:20 AM
Oakville Rangers
@ Erin Devils
PSPEC [NA2-1]
Division 2
(5-0)
10:20 AM
Mississauga Ice Warriors
@ Brampton 45's
EC#1 [AAA2-1]
Division 1
(1-2)
10:35 AM
Clarington Toros
@ Milton Winterhawks
EC#2 [PA1-1]
Bantam AA
(4-1)
10:35 AM
Streetsville Tigers
@ Caledon Hawks
PTW [BAA-2]
Bantam AA
(0-4)
10:45 AM
Ajax Knights
@ Hillcrest Canadiens
PRB [BAA-3]
Bantam AA
(3-1)
11:30 AM
Brampton 45's
@ Orangeville Flyers
PML [BAA-4]
Division 2
(0-0)
11:30 AM
Markham Waxers
@ Port Perry Predators
EC#1 [AAA2-2]
Division 2
(3-8)
11:30 AM
Kent Cobras
@ Bradford Bulldogs
PSPEC [NA2-2]
Division 1
(1-4)
11:45 AM
Uxbridge Stars
@ Whitby Wildcats Blue
EC#2 [PA1-2]
Division 2
(6-5)
11:55 AM
Brampton 45's
@ Markham Waxers
PTW [MA2-1]
Division 1
(0-6)
12:05 PM
TNT Tornados
@ Bradford Bulldogs
PRB [MA1-1]
Bantam AA
(2-1)
12:40 PM
TNT Tornados
@ Halton Hills Thunder
PSPEC [BAA-5]
Division 1
(8-5)
12:40 PM
Mississauga Ice Warriors
@ TNT Tornados
EC#1 [PAA-5]
Division 1
(3-3)
12:50 PM
Flamborough Sabres
@ Midland Centennials
PML [MA1-2]
Bantam AA
(4-2)
1:15 PM
Duffield Devils
@ Toronto Wolverines
PTW [BAA-6]
Division 2
(7-2)
1:25 PM
Richmond Hill Stars
@ Caledon Hawks
PRB [PAA-6]
Division 1
(3-0)
2:00 PM
Streetsville Tigers
@ Whitby Wildcats
EC#1 [AAA1-3]
Division 1
(8-0)
2:00 PM
Hamilton Huskies Blue
@ Brampton 45's
PSPEC [NA1-3]
Division 3
(4-4)
2:10 PM
Caledon Hawks
@ London Jr. Knights White
PML [AAA3-3]
Division 2
(2-5)
2:35 PM
Grimsby Peach Kings
@ Innisfil Winterhawks
PRB [MA2-2]
Division 1
(8-2)
3:10 PM
Toronto Eagles
@ Halton Hills Thunder
EC#1 [AAA1-4]
Division 1
(5-1)
3:10 PM
Centre Wellington Fusion
@ Whitby Wildcats Blue
PSPEC [NA1-4]
Division 3
(1-3)
3:20 PM
Markham Islanders
@ Orangeville Flyers
PML [AAA3-4]
Division 2
(6-2)
3:25 PM
Humber Valley Sharks
@ Ajax Knights
EC#2 [PAA-7]
Division 1
(1-2)
3:45 PM
Toronto Wolverines
@ Orangeville Flyers
PTW [PAA-8]
Division 2
(0-2)
4:20 PM
Brampton 45's
@ Markham Waxers
EC#1 [AAA2-3]
Division 2
(2-6)
4:20 PM
Bradford Bulldogs
@ Erin Devils
PSPEC [NA2-3]
Division 2
(2-0)
4:30 PM
Brampton 45's
@ Halton Hills Thunder
PML [PA2-4]
Division 1
(4-0)
4:35 PM
Whitby Wildcats Blue
@ Milton Winterhawks
EC#2 [PA1-3]
Division 2
(3-4)
4:55 PM
Whitby Wildcats White
@ Oakville Rangers 1
PTW [PA2-3]
Bantam AA
(6-0)
5:05 PM
Hillcrest Canadiens
@ TNT Tornados
PRB [BAA-7]
Division 2
(2-6)
5:30 PM
Port Perry Predators
@ Mississauga Ice Warriors
EC#1 [AAA2-4]
Division 2
(5-1)
5:30 PM
Oakville Rangers
@ Kent Cobras
PSPEC [NA2-4]
Bantam AA
(5-2)
5:40 PM
Caledon Hawks
@ Brampton 45's
PML [BAA-8]
Division 1
(1-2)
5:45 PM
Uxbridge Stars
@ Clarington Toros
EC#2 [PA1-4]
Bantam AA
(1-8)
6:05 PM
Halton Hills Thunder
@ Streetsville Tigers
PTW [BAA-9]
Division 1
(4-2)
6:25 PM
Brampton 45's
@ TNT Tornados
PRB [PAA-9]
Bantam AA
(0-12)
6:40 PM
Toronto Wolverines
@ Oakville Rangers 1
PSPEC [BAA-10]
Bantam AA
(5-5)
6:40 PM
Orangeville Flyers
@ Ajax Knights
EC#1 [BAA-11]
Division 2
(3-6)
6:55 PM
Innisfil Winterhawks
@ Markham Waxers
EC#2 [MA2-4]
Division 1
(0-7)
7:00 PM
TNT Tornados
@ Flamborough Sabres
PML [MA1-4]
Division 2
(2-3)
7:25 PM
Grimsby Peach Kings
@ Brampton 45's
PTW [MA2-3]
Division 1
(0-3)
7:35 PM
Midland Centennials
@ Bradford Bulldogs
PRB [MA1-3]
Division 2
(1-0)
8:00 PM
Halton Hills Thunder
@ Caledon Hawks
PSPEC [PAA-10]
Division 2
(2-4)
8:00 AM
Brampton 45's
@ Port Perry Predators
EC#1 [AAA2-5]
Novice AA
(9-3)
8:00 AM
TNT Tornados
@ Caledon Hawks
CG1 [NAA-1]
Division 1
(4-4)
8:00 AM
Bradford Bulldogs
@ Grimsby Kings
PML [AA1-1]
Division 2
(7-0)
8:15 AM
Caledon Hawks
@ Brampton 45's
EC#2 [AA2-1]
Novice AA
(0-10)
8:15 AM
Niagara Falls Flyers
@ West London Hawks
PRB [NAA-2]
Division 1
(1-3)
8:15 AM
Streetsville Tigers
@ Toronto Eagles
PTW [AAA1-5]
Division 3
(2-0)
8:15 AM
Caledon Hawks
@ Markham Islanders
PSPEC [AAA3-5]
Division 1
(1-0)
8:15 AM
TNT Tornados
@ Toronto Wolverines
CG2 [PAA-11]
Division 2
(0-1)
9:10 AM
Markham Waxers
@ Mississauga Ice Warriors
EC#1 [AAA2-6]
Novice AA
(0-3)
9:10 AM
Stouffville Clippers
@ Orangeville Flyers
CG1 [NAA-3]
Division 1
(3-3)
9:10 AM
Burlington Eagles
@ Meadowvale Hawks
PML [AA1-2]
Division 2
(5-2)
9:25 AM
Halton Hills Thunder
@ Centre Wellington Fusion
EC#2 [AA2-2]
Division 1
(2-2)
9:25 AM
Whitby Wildcats
@ Halton Hills Thunder
PTW [AAA1-6]
Division 3
(2-7)
9:25 AM
Orangeville Flyers
@ London Jr. Knights White
PSPEC [AAA3-6]
Bantam A
(2-2)
9:25 AM
Owen Sound Jr. Attack
@ Woolwich Wildcats
PRB [BA1-1]
Division 2
(2-4)
9:25 AM
Richmond Hill Stars
@ Humber Valley Sharks
CG2 [PAA-12]
Division 1
(6-2)
10:20 AM
Milton Winterhawks
@ Uxbridge Stars
PML [PA1-5]
Division 2
(6-3)
10:20 AM
Whitby Wildcats White
@ Brampton 45's
EC#1 [PA2-5]
Division 1
(1-15)
10:20 AM
Brampton 45's
@ Centre Wellington Fusion
CG1 [NA1-5]
Division 1
(0-6)
10:35 AM
Brampton 45's
@ Mississauga Ice Warriors
CG2 [PAA-13]
Division 3
(0-5)
10:35 AM
Toronto Wolverines
@ Greater Toronto Capitals
PTW [MAA3-2]
Division 2
(5-1)
10:45 AM
Erin Devils
@ Kent Cobras
PRB [NA2-5]
Division 1
(0-4)
11:30 AM
Whitby Wildcats Blue
@ Hamilton Huskies Blue
CG1 [NA1-6]
Division 2
(5-0)
11:30 AM
Oakville Rangers 1
@ Halton Hills Thunder
EC#1 [PA2-6]
Division 1
(2-5)
11:30 AM
Clarington Toros
@ Whitby Wildcats Blue
PML [PA1-6]
Novice AA
(9-1)
11:45 AM
Burlington Eagles
@ Caledon Hawks
EC#2 [NAA-4]
Division 2
(1-3)
11:45 AM
Guelph Gryphons
@ Orangeville Flyers
PSPEC [MAA2-2]
Division 2
(2-3)
11:45 AM
Halton Hills Thunder
@ Ajax Knights
CG2 [PAA-14]
Division 2
(1-8)
11:55 AM
Bradford Bulldogs
@ Oakville Rangers
PRB [NA2-6]
Bantam A
(1-4)
12:40 PM
Caledon Hawks
@ Halton Hills Thunder
EC#1 [BA2-1]
Division 1
(0-3)
12:40 PM
TNT Tornados
@ Orangeville Flyers
PML [PAA-16]
Bantam AA
(1-6)
12:40 PM
Toronto Wolverines
@ Oakville Rangers 1
CG1 [BAA-12]
Division 1
(10-0)
12:55 PM
Midland Centennials
@ TNT Tornados
PTW [MA1-5]
Division 2
(3-0)
12:55 PM
Brampton 45's
@ Innisfil Winterhawks
CG2 [MA2-5]
Novice AA
(12-2)
12:55 PM
West London Hawks
@ TNT Tornados
EC#2 [NAA-5]
Division 1
(0-4)
1:05 PM
Mississauga Jets Jr.
@ Caledon Hawks
PRB [MAA1-1]
Division 2
(0-9)
1:05 PM
Mississauga Braves
@ Mississauga Jets Sr.
PSPEC [MAA2-1]
Bantam AA
(0-4)
2:00 PM
Halton Hills Thunder
@ Streetsville Tigers
CG1 [BAA-13]
Bantam A
(2-2)
2:00 PM
Woolwich Wildcats
@ Qunite West Hawks
PML [BA1-2]
Bantam A
(5-0)
2:00 PM
Brampton 45's
@ Whitby Wildcats Blue
EC#1 [BA2-2]
Division 3
(2-5)
2:05 PM
Brampton 45's
@ Stouffville Clippers
EC#2 [MAA3-1]
Division 2
(5-5)
2:15 PM
Markham Waxers
@ Grimsby Peach Kings
CG2 [MA2-6]
Division 1
(5-0)
2:15 PM
Bradford Bulldogs
@ Flamborough Sabres
PTW [MA1-6]
Division 1
(0-5)
2:25 PM
Halton Hills Thunder
@ Streetsville Tigers
PRB [MAA1-2]
Division 2
(0-8)
2:25 PM
Caledon Hawks
@ Humber Valley Sharks
PSPEC [PAA-14]
Bantam AA
(0-5)
3:20 PM
Ajax Knights
@ Caledon Hawks
CG1 [BAA-14]
Bantam AA
(3-5)
3:20 PM
TNT Tornados
@ Duffield Devils
EC#1 [BAA-15]
Bantam AA
(6-3)
3:20 PM
Orangeville Flyers
@ Brampton 45's
PML [BAA-16]
Novice AA
(2-2)
3:35 PM
Stouffville Clippers
@ Niagara Falls Flyers
PTW [NAA-6]
Novice AA
(1-5)
3:45 PM
Burlington Eagles
@ Orangeville Flyers
PRB [NAA-7]
Championship
(1-9)
4:40 PM
Oakville Rangers
@ Hamilton Huskies Blue
PML [NA-SF1]
Division 1
(0-6)
4:40 PM
Meadowvale Hawks
@ Grimsby Kings
CG1 [AA1-3]
Division 2
(1-1)
4:40 PM
Centre Wellington Fusion
@ Caledon Hawks
EC#1 [AA2-3]
Championship
(1-2)
4:45 PM
Milton Winterhawks
@ Oakville Rangers 1
PSPEC [PA-SF2]
Division 2
(2-3)
4:45 PM
Richmond Hill Stars
@ Halton Hills Thunder
PTW [PAA-17]
Championship
(6-1)
4:55 PM
Centre Wellington Fusion
@ Erin Devils
PRB [NA-SF2]
Championship
(3-8)
4:55 PM
Whitby Wildcats White
@ Whitby Wildcats Blue
EC#2 [PA-SF1]
Championship
(4-0)
5:50 PM
Caledon Hawks
@ Toronto Eagles
PML [AAA-SF1]
Division 2
(0-1)
5:50 PM
Brampton 45's
@ Halton Hills Thunder
EC#1 [AA2-4]
Division 1
(7-4)
5:50 PM
Bradford Bulldogs
@ Burlington Eagles
CG1 [AA1-4]
Championship
(3-2)
6:05 PM
London Jr. Knights White
@ Mississauga Ice Warriors
PRB [AAA-SF2]
Division 1
(2-0)
6:05 PM
Mississauga Ice Warriors
@ Toronto Wolverines
PSPEC [PAA-18]
Division 1
(5-1)
6:05 PM
Orangeville Flyers
@ Brampton 45's
EC#2 [PAA-19]
Division 2
(7-1)
6:05 PM
Ajax Knights
@ Caledon Hawks
PTW [PAA-20]
Division 3
(4-3)
6:25 PM
Greater Toronto Capitals
@ Stouffville Clippers
CG2 [MAA3-3]
Division 1
(2-0)
7:00 PM
Streetsville Tigers
@ Caledon Hawks
CG1 [MAA1-3]
Division 2
(2-4)
7:00 PM
Orangeville Flyers
@ Mississauga Jets Sr.
PML [MAA2-3]
Bantam A
(1-2)
7:00 PM
Qunite West Hawks
@ Caledon Hawks
EC#1 [BA1-4]
Bantam A
(3-1)
7:15 PM
Halton Hills Thunder
@ Whitby Wildcats Blue
PRB [BA2-3]
Bantam A
(1-2)
7:15 PM
Owen Sound Jr. Attack
@ Brampton 45's
PTW [BA2-4]
Championship
(1-3)
7:15 PM
Streetsville Tigers
@ Oakville Rangers 1
EC#2 [BAA-SF2]
Division 3
(3-0)
7:45 PM
Brampton 45's
@ Toronto Wolverines
CG2 [MAA3-4]
Division 2
(2-4)
8:20 PM
Mississauga Braves
@ Guelph Gryphons
PML [MAA2-4]
Division 1
(4-6)
8:20 PM
Mississauga Jets Jr.
@ Halton Hills Thunder
CG1 [MAA1-4]
Championship
(2-0)
8:30 PM
Caledon Hawks
@ Hillcrest Canadiens
PSPEC [BAA-SF1]
Championship
(1-3)
8:35 PM
Markham Waxers
@ Bradford Bulldogs
PRB [MA-SF1]
Championship
(5-4)
8:35 PM
Midland Centennials
@ Brampton 45's
PTW [MA-SF2]
Elimination
(8-0)
8:00 AM
Caledon Hawks
@ Orangeville Flyers
PML [NAA-8]
Elimination
(1-3)
8:00 AM
Niagara Falls Flyers
@ Burlington Eagles
PSPEC [NAA-9]
Elimination
(1-1)
8:15 AM
Stouffville Clippers
@ TNT Tornados
PRB [NAA-10]
Championship
(5-3)
8:15 AM
Humber Valley Sharks
@ Mississauga Ice Warriors
PTW [PAA-SF1]
Division 1
(2-4)
9:10 AM
Grimsby Kings
@ Burlington Eagles
PSPEC [AA1-5]
Elimination
(3-2)
9:10 AM
Whitby Wildcats Blue
@ Halton Hills Thunder
PML [BA1-5]
Division 1
(2-8)
9:25 AM
Meadowvale Hawks
@ Bradford Bulldogs
PRB [AA1-6]
Championship
(1-0)
9:25 AM
Orangeville Flyers
@ Halton Hills Thunder
PTW [PAA-SF2]
Championship
(3-0)
10:20 AM
Centre Wellington Fusion
@ Hamilton Huskies Blue
PSPEC [NA-F]
Elimination
(4-2)
10:30 AM
Qunite West Hawks
@ Caledon Hawks
PML [BA1-6]
Division 2
(5-0)
10:35 AM
Centre Wellington Fusion
@ Brampton 45's
PRB [AA2-5]
Elimination
(2-4)
10:45 AM
Owen Sound Jr. Attack
@ Woolwich Wildcats
PTW [BA2-6]
Division 2
(1-2)
11:45 AM
Halton Hills Thunder
@ Caledon Hawks
PRB [AA2-6]
Division 1
(1-9)
11:50 AM
Halton Hills Thunder
@ Caledon Hawks
PML [MAA1-5]
Division 2
(4-0)
12:05 PM
Mississauga Jets Sr.
@ Guelph Gryphons
PTW [MAA2-5]
Division 3
(11-0)
12:55 PM
Stouffville Clippers
@ Toronto Wolverines
PRB [MAA3-5]
Division 1
(2-2)
1:20 PM
Streetsville Tigers
@ Mississauga Jets Jr.
PML [MAA1-6]
Championship
(0-6)
1:20 PM
London Jr. Knights White
@ Caledon Hawks
PSPEC [AAA-F]
Division 2
(1-0)
1:35 PM
Orangeville Flyers
@ Mississauga Braves
PTW [MAA2-6]
Division 3
(2-1)
2:15 PM
Greater Toronto Capitals
@ Brampton 45's
PRB [MAA3-6]
Championship
(4-3)
2:50 PM
Oakville Rangers 1
@ Whitby Wildcats Blue
PSPEC [PA-F]
Championship
(0-9)
2:50 PM
TNT Tornados
@ West London Hawks
PML [NAA-SF1]
Championship
(1-6)
3:05 PM
Burlington Eagles
@ Orangeville Flyers
PTW [NAA-SF2]
Championship
(4-5)
4:00 PM
Halton Hills Thunder
@ Bradford Bulldogs
PML [AA-SF1]
Championship
(3-2)
4:15 PM
Burlington Eagles
@ Caledon Hawks
PTW [AA-SF2]
Championship
(2-1)
4:20 PM
Orangeville Flyers
@ Humber Valley Sharks
PSPEC [PAA-F]
Championship
(3-2)
5:10 PM
Qunite West Hawks
@ Brampton 45's
PML [BA-SF1]
Championship
(1-6)
5:25 PM
Woolwich Wildcats
@ Halton Hills Thunder
PTW [BA-SF2]
Championship
(1-3)
6:20 PM
Caledon Hawks
@ Oakville Rangers 1
PSPEC [BAA-F]
Championship
(4-3)
6:30 PM
Streetsville Tigers
@ Greater Toronto Capitals
PML [MAA-SF1]
Championship
(4-1)
6:45 PM
Caledon Hawks
@ Mississauga Jets Sr.
PTW [MAA-SF2]
Championship
(4-5)
7:50 PM
Midland Centennials
@ Bradford Bulldogs
PSPEC [MA-F]
Championship
(1-6)
9:00 AM
Orangeville Flyers
@ West London Hawks
PSPEC [NAA-F]
Championship
(6-3)
10:30 AM
Burlington Eagles
@ Bradford Bulldogs
PSPEC [AA-F]
Championship
(2-5)
12:00 PM
Qunite West Hawks
@ Halton Hills Thunder
PSPEC [BA-F]
Championship
(6-0)
2:00 PM
Caledon Hawks
@ Streetsville Tigers
PSPEC [MAA-F]
Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04Jan 05Jan 06Jan 07
Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11Jan 12Jan 13Jan 14
Printed from silverstick.org on Sunday, January 22, 2017 at 11:21 PM